Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İranlı turistler Van’a artık trenle de gelecek!

12 Haziran, 2018 | 15:55

İranlı turistler Van'a artık trenle de gelecek!

Terör eylemleri nedeniyle 2015 yılında durdurulan İran – Van yolcu treni seferleri, güvenlik sorununun ortadan kalkmasıyla bayramın ilk günü olan 15 Haziran’dan itibaren yeniden başlıyor. İran’dan gelecek olan turistler artık Van’a trenle de gelebilecek.

Terör eylemleri nedeniyle 2015 yılında durdurulan İran – Van yolcu treni seferleri, güvenlik sorununun ortadan kalkmasıyla bayramın ilk günü olan 15 Haziran’dan itibaren yeniden başlıyor. İran’dan gelecek olan turistler artık Van’a trenle de gelebilecek.

İranlı turistler Van’a artık trenle de gelecek

Alınan önlemlerle sosyal ve ekonomik hayatın normale döndüğü Van’da huzur yeniden gelirken, turizm alanında da en hareketli dönemler yaşanmaya başlandı.

Van’da tren vagonlarına yönelik terör saldırıları yüzünden 3 yıldır yapılamayan İran’dan yolcu treni seferleri, güvenlik sorununun ortadan kalkmasıyla yeniden başlıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Ramazan Bayramı’nın birinci gününden itibaren İran’dan demiryoluyla yolcu nakillerine başlanacağını açıkladı.

“Kapıköy Sınır Kapısı yoğun günler yaşıyor”

Kent için bu durumun çok önemli ve heyecan veren bir gelişme olduğunu belirten Çiftci, “Son yıllarda ilimize İran’dan ciddi bir turist ilgisi var. Kapıköy Sınır Kapısı bu anlamda yoğun günler yaşıyor. Şimdi Van’a İran’dan demiryolu üzerinden de yolcu nakilleri olacak.

Bu ilimizin, esnafımızın ve ticaretimizin gelişmesi açısından ciddi hareketlilik kazandıracak. Vanlılar olarak ona uygun altyapıları hazırlamamız gerekiyor. Hep birlikte turistlerimizi en iyi şekilde ilimizde ağırlayacağız ve hizmet kalitemizi arttıracağız. Bunu sağlarsak süreklilik olur ve yolcu akışı sürekli hale gelir. İnsanlarımız için ciddi kaynak oluşturur.” açıklamasında bulundu.

Takva: Yolcu vagonları hazır

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva da Ankara’da İran Büyükelçisi ile bir görüşme yaptıklarını, tren seferleri konusunun da bu toplantıda gündeme geldiğini belirtti.

Takva, “Büyükelçinin ifadesi çerçevesinde, buna hazır olduklarını, yolcu vagonlarının hazır olduğunu sadece yerel kaynakların özellikle Van Valiliğinin güvenlikle ilgili sorunun olmayacağına dair beyanda bulunmasını talep etmişlerdi. Görülmeler sonucunda İranlı yolcuların trenle ülkemize girişinin sağlanacağı müjdesini aldık.” dedi.

İran’ın başkenti Tahran’dan kalkacak yolcu treni, Tebriz-Salmas-Hoy kentleri güzergahından Van’a gelecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fatih Çiftci, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı, İran, İranlı Turist, Tren seferleri, Van, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları