Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İranlı turistler Türkiye’ye akın etti

26 Mart, 2010 | 20:27

İranlı turistler, 13 günlük Nevruz bayramı tatilini fırsat bilerek Türkiye’ye akın etti.

Nevruz Bayramı dolayısıyla ülkelerindeki 13 günlük tatili değerlendirmek isteyen çok sayıda İranlı turist, sınır kapılarından Türkiye’ye giriş yaptı.

Bazı turistler Van’dan uçakla Antalya, İzmir ve İstanbul’a giderken, bazı kafileler de Van’da kalmayı tercih etti. Van’da konaklayan İranlı turistler kentteki otel sahiplerinin ve esnafın yüzünü güldürdü.

İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Salih Tatlı, Van’da 10’u turistik, toplam 34 otel bulunduğunu belirterek, “Bu otellerimizin tamamı İranlı turistlerle doldu. Otellerde ve misafirhanelerimizde toplam 5 bin yatak bulunmaktadır. Yatak kapasitesinin yetersiz kalması üzerine erkekler ve kadınlar ayrılarak, otellere yerleştirildi” dedi.

Kentteki bu hareketliliğin, sezon sonuna kadar devam etmesi umudunu taşıdıklarını bildiren Salih Tatlı, şöyle devam etti: “Valimiz Münir Karaloğlu’nun desteğiyle uluslararası fuarlarda kentimizin tanıtımını sürdürüyoruz. Bu fuarların turist sayısının artmasında önemli bir etkisi bulunmaktadır. Yurt dışındaki fuarlarda Van standı büyük ilgi görüyor. Bizler turistlerimizi ağırlayabilmek için gereken her türlü alt yapıyı sağlamaya devam edeceğiz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İranlı Turist, İranlı Turist Türkiye, İranlı turistler, İranlı turistler Nevruz Bayramı, İranlı turistler Türkiye, İranlı turistler Van, Nevruz Bayramı Van,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları