Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İranlı turistler Türkiye’ye akın etti

26 Mart, 2010 | 20:27

İranlı turistler, 13 günlük Nevruz bayramı tatilini fırsat bilerek Türkiye’ye akın etti.

Nevruz Bayramı dolayısıyla ülkelerindeki 13 günlük tatili değerlendirmek isteyen çok sayıda İranlı turist, sınır kapılarından Türkiye’ye giriş yaptı.

Bazı turistler Van’dan uçakla Antalya, İzmir ve İstanbul’a giderken, bazı kafileler de Van’da kalmayı tercih etti. Van’da konaklayan İranlı turistler kentteki otel sahiplerinin ve esnafın yüzünü güldürdü.

İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Salih Tatlı, Van’da 10’u turistik, toplam 34 otel bulunduğunu belirterek, “Bu otellerimizin tamamı İranlı turistlerle doldu. Otellerde ve misafirhanelerimizde toplam 5 bin yatak bulunmaktadır. Yatak kapasitesinin yetersiz kalması üzerine erkekler ve kadınlar ayrılarak, otellere yerleştirildi” dedi.

Kentteki bu hareketliliğin, sezon sonuna kadar devam etmesi umudunu taşıdıklarını bildiren Salih Tatlı, şöyle devam etti: “Valimiz Münir Karaloğlu’nun desteğiyle uluslararası fuarlarda kentimizin tanıtımını sürdürüyoruz. Bu fuarların turist sayısının artmasında önemli bir etkisi bulunmaktadır. Yurt dışındaki fuarlarda Van standı büyük ilgi görüyor. Bizler turistlerimizi ağırlayabilmek için gereken her türlü alt yapıyı sağlamaya devam edeceğiz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İranlı Turist, İranlı Turist Türkiye, İranlı turistler, İranlı turistler Nevruz Bayramı, İranlı turistler Türkiye, İranlı turistler Van, Nevruz Bayramı Van,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları