Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İranlı turistler, butik otelleri tercih ediyor

04 Mayıs, 2012 | 10:58

İranlı turistler 5 yıldızlı oteller yerine apart(müstakil) ve butik otellerde tatil yapmayı tercih ediyor.

İranlı turistler Japon, Güney Kore ve Çinli turistler gibi deniz, kum ve güneş turizminin yanı sıra yayla, çiftlik evi, eko ve doğa turları turizmini tercih ediyor. Nevbahar & Firdevsi Turizm Seyahat Acentesi Acem Kültür Turizmi Uzmanı Dr. Meryem Cevşani, İranlı turistlerin tatil yapmak için birinci İstanbul, ikinci Antalya ve üçüncü olarak da Gaziantep’i seçtiklerini söyledi.

Cevşani, şunları söyledi: “Geçen yıl Türkiye’ye 52 bin İranlı turisti tatile getirdik. Bu sene bu rakamı 65 bine çıkarmak istiyoruz. İranlılar Avrupalı turistler gibi 5 yıldızlı otel yerine butik ve müstakil ailecek kalabilecek otelleri tercih ediyor. Maddi gelir grubu yüksek İranlılar ise genelde Belek’te golf oynamaya geliyor. Acem turistler Türk yemeklerinden Adana, Urfa şiş ile patlıcan kebabını çok seviyor. İranlı entelektüeller ise kültür, tarih ve arkeoloji turizmini tercih ediyor. En fazla Büyük Selçuklu ve Anadolu Selçuklu dönemi eserlerini merak ediyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Butik Otel, Çinli turistler, Dr. Meryem Cevşani, Güney Kore, İranlı Turist, İranlı turistler, İranlı turistler butik otel, İranlı turistleri butik otel, Japon,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları