Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İran’da düşen uçakla ilgili ilk rapor belli oldu!

30 Mart, 2018 | 10:23

İran'da düşen uçakla ilgili ilk rapor belli oldu!

Dubai dönüşü İran hava sahasında düşen ve Mina Başaran ve 7 arkadaşı ile 3 mürettebatın hayata veda ettiği kaza sonrası ilk rapor hazırlandı. 11 Mart’ta düşen uçakla ilgili herhangi bir bakım sorunu olmadığı öğrenildi.

Dubai dönüşü İran havca sahasında düşen ve Mina Başaran ve 7 arkadaşı ile 3 mürettebatın hayata veda ettiği kaza sonrası ilk rapor hazırlandı. 11 Mart’ta düşen uçakla ilgili herhangi bir bakım sorunu olmadığı öğrenildi.

Uçağın İran’da düştüğü bölgede inceleme yapan Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ene bağlı uzmanlar, uçağın bakım ve ruhsatında herhangi bir sorun tespit edilmediğini açıkladı.

Yapılan inceleme ve testler sonrasında uçağın mürettebatından ikinci pilotu Melike Kuvvet ve hostes Eda Uslu’da alkol ve toksik maddeye rastlanmadığı bildirildi.

Bu arada 21 Mart-1 Nisan arası İran’da Nevruz Bayramı olarak kutlanması nedeniyle çalışmalara ara verildiği, ancak 2 Nisan tarihi itibarıyla kayıp olan pilot Beril Gebeş’in cenazesinin arama çalışmalarına yeniden başlatılacağı ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eda Uslu, İnceleme Kurulu, İran hava sahası, Melike Kuvvet, Mina Başaran, Nevruz Bayramı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları