Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İran’da düşen Başaran uçağının sırrı çözülüyor!

11 Nisan, 2018 | 10:23

İran'da düşen Başaran uçağının sırrı çözülüyor!

İran hava sahasında mart ayında düşen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği Başaran Holding’e ait uçağın sırrı çözülüyor. Paris’te incelenen karakutuların 10 gün içinde deşifre edilmesi bekleniyor.

İran hava sahasında mart ayında düşen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği Başaran Holding’e ait uçağın sırrı çözülüyor. Paris’te incelenen karakutuların 10 gün içinde deşifre edilmesi bekleniyor.

Mart ayında İran’da düşen ve üçü mürettebat 11 genç kadının hayatını kaybettiği Başaran Holding’e ait uçağın esrarı yakında çözülüyor. Düşen uçağın karakutularının Fransa’nın başkenti Paris’te açıldığı ve en geç 10 gün içinde çözüleceği, raporun ise ay sonuna hazırlanacağı öğrenildi.

İran’da düşen Başaran uçağının sırrı çözülüyor!

Düşen uzaktaki cenazelerden 10’u, elim kazanın ardından Türkiye’ye getirilip ve toprağa verilmişti. İranlı yetkililer kayıp olan kaptan pilot Beril Gebeş’in naaşının bir an önce bulunması için bölgeyi iyi bilen bilen köylüler ile karış karış aramaya devam ediyor.

İranlı arama ekibinin Gebeş’in naaşının bulunması için yoğun çaba harcandığı bildirilirken, “Yakında bir gelişme olabileceğini ümit ediyoruz” dedikleri bildirildi.

Karakutular 10 gün içinde deşifre edilecek

Düşen uçakla ilgili kazayı İran soruştururken, Türkiye’den iki uzman da bu konuda destek veriyor. Başaran jetinin üretildiği Kanada’dan da konu ile ilgili uzmanlar bu heyete katıldı.

Türkiye, İran ve Kanada yetkilileri düşen jetin uçuş verilerinin kaydedildiği FDR ile kokpitte yapılan konuşmaların kaydedildiği CVR’ı, bilinen adıyla karakutuları, bulduktan sonra Paris’e gönderdi. Karakutuların, uzman bir laboratuvarda açıldığı ve analiz sürecinin başlatıldığı gelen bilgiler arasında.

Konu ile ilgili kaynaklar, karakutuların incelenmesinin en geç 10 gün içinde tamamlanmasını beklediklerini ifade ederek, “Ay sonuna kadar da kazaya ilişkin bir ön raporun çıkacağını tahmin ediyoruz” dedikleri öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Holding, CVR, FDR, İran, İran'da düşen Başaran uçak, Kanada, Karakutular, Paris,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları