Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Irak yönetimi, Türk havayolu şirketlerinin uçuşlarını durdurdu

21 Kasım, 2011 | 15:57

Irak yönetimi, Türk havayolu şirketlerinin uçuşlarını durdurma kararı aldığını açıkladı.

Türk havayolu şirketleri olan; Türk Hava Yolları, Atlasjet, Pegasus ve MNG Kargo’nun uçuşlarını durdurma kararı aldı.

NationalTurk ‘te yer alan habere göre; Irak, Türk havayolu şirketlerinin uçuşlarını yasaklarken, gerekçe olarak Türk mahkemelerinin, Irak’a ait uçaklara el koyma kararı gösterildi.

Türk yetkililer, uçuşları durdurma kararının 25 milyon dolarlık borcun ödenmemesi ile alakalı olduğunu söylerken, gelişmenin Türk havayolu şirketlerine haftalık 3 milyon doların üzerinde kayıp yaşatacağı belirtiliyor.

Irak’ın, Türk şirketlerine borçlarını ödememesi, ‘uçuş krizi’ne sebep oldu. Türk mahkemeleri, Irak Havayolları’na ait uçaklara ‘borç’ gerekçesiyle el koyma kararı alırken, Irak Devleti de misilleme yaparak Türk şirketlerinin uçuşlarını durdurdu. Sorun çözülmediği takdirde havayolu şirketleri haftada 3 milyon dolarlık kayıp yaşayacak.

Irak Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile haftada 6 noktaya 42 sefer düzenleyen THY, Atlasjet, Pegasus ve MNG Kargo şirketlerine yazı göndererek uçuşlara izin verilmeyeceğini aktardı.

Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yetkilileri ise , Türk şirketlerince 3 yıl önce alınan kamu mallarının haczi kararının Irak devletince yanlış yorumlandığını, uçuşların yeniden başlatılması amacıyla görüşme yürüttüklerini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atlasjet, Irak Devleti, MNG Kargo, Pegasus, Türk Hava Yolları, Türk havayolları Irak uçuşları, Türk havayolu şirketleri, Türk havayolu şirketleri uçuşları iptal, Türkiye Irak uçuşları, Türkiye ırak, Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları