Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İpek Yolu Turizm Fuarı Taşkent’te açıldı

31 Ekim, 2012 | 10:58

İpek Yolu Turizm Fuarı Taşkent’te açıldı

Özbekistan Turizm Ajansı tarafından bu yıl 18.si düzenlenen ‘İpek Yolu’nda Turizm’ isimli fuar Taşkent’te ziyarete açıldı.

31-Ekim-2 Kasım günleri arasında açık kalacak fuara aralarında Türkiye, Rusya, İtalya, Malezya ve Hindistan gibi ülkelerinin de olduğu 40’a yakın ülkeden 700 dolayında turizm firması katılıyor.

Kalabalık bir davetli kitlesinin iştirak ettiği fuarda çok sayıda ülke ise tanıtım standı açtı. Ülkelerin değişik dizayndaki stantları renkli görüntülere sahne oldu.

Öte yandan fuar çerçevesinde Taşkent’e gelen yabancı konuklara yönelik ülkenin tarihi kentleri Semerkand ve Buhara’yı kapsayan bir gezi programı tertiplenecek.

Fuar kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Özbek Turizm Ajansı Başkanı Farruh Rızayev, fuarın Tarihi İpek Yolu’na canlılık kazandırma ve bu güzergahtaki turizmi geliştirme adına düzenlene önemli bir etkinlik olduğunu kaydetti.

Fuara Türkiye’den Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay başkanlığındaki kalabalık bir heyet katılıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İpek Yolu, İpek Yolu fuar, İpek Yolu Turizm Fuarı, İpek Yolu Turizm Fuarı açıldı, İpek Yolu Turizm Fuarı Taşkent, Taşkent, Taşkent fuar,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları