Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İpek Üniversitesi öğrencileri hangi üniversiteye gidecek?

29 Temmuz, 2016 | 15:48

ipek-universitesi

İpek Üniversitesi Hakkında

Koza İpek Eğitim Sağlık Hizmet Yardım Vakfı tarafından 2011 tarihinde Ankara’da bir vakıf üniversitesi olarak kurulan İpek Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin karar 03.03.2011 tarihinde 27863 sayılı resmi gazetede yayınlandı. Türkiye’nin ilk ve tek sanat ve sosyal bilimler üniversitesi olan İpek Üniversitesi 2013-2014 yılında ilk mezunlarını verdi. Kurucu rektörü Prof. Dr. Ali Fuat Bilkan’dır.

İpek Üniversitesi Kapatıldı

23 Temmuz 2016’da alınan 3 aylık OHAL sonucu artırılan güvenlik önlemlerin sonucunda İpek Üniversitesi’nin FETÖ’ya bağlı olduğu için kapatıldı. Ücretli eğitim veren İpek Üniversitesi’nin öğrencileri devlete ait bir üniversiteye nakletilecek. Hangi üniversiteye nakledileceği hakkında Yüksek Öğretim Kurulu ( YÖK ) bugün açıklamada bulundu.

İpek Üniversitesi öğrencileri hangi üniversiteye gidecek

FETÖ’ya bağlı olduğu için kapatılan İpek Üniversitesi’nin öğrencilerinin hangi üniversiteye gideceği büyük bir merakla beklenirken YÖK bugün hangi üniversiteye gideceğini duyurdu. İpek Üniversitesi öğrencileri Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine nakledilecek.

ankara-sosyal-bilimler-universitesi

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hakkında

Ankara’nın altıncı devlet üniversitesi olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi resmi gazetede 2809 Sayı ve 22 Ocak 2013 Tarihinde yayınlanan karar sonucu açılmıştır. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde 5 fakülte ve 5 enstitü bulunmaktadır.

Fakülteler

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Yabancı Diller Fakültesi
Dini İlimler Fakültesi
Hukuk Fakültesi

Enstitüler

Sosyal Bilimler Enstitüsü
Doğu ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü
Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü
Batı Dünyası Araştırmaları Enstitüsü
İslam Araştırmaları Enstitüsü

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara Sosyal Bilimler, FETÖ, Hangi, İpek, Kapatıldı, Üniversitesi, YÖK,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları