Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İpek Üniversitesi öğrencileri hangi üniversiteye gidecek?

29 Temmuz, 2016 | 15:48

ipek-universitesi

İpek Üniversitesi Hakkında

Koza İpek Eğitim Sağlık Hizmet Yardım Vakfı tarafından 2011 tarihinde Ankara’da bir vakıf üniversitesi olarak kurulan İpek Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin karar 03.03.2011 tarihinde 27863 sayılı resmi gazetede yayınlandı. Türkiye’nin ilk ve tek sanat ve sosyal bilimler üniversitesi olan İpek Üniversitesi 2013-2014 yılında ilk mezunlarını verdi. Kurucu rektörü Prof. Dr. Ali Fuat Bilkan’dır.

İpek Üniversitesi Kapatıldı

23 Temmuz 2016’da alınan 3 aylık OHAL sonucu artırılan güvenlik önlemlerin sonucunda İpek Üniversitesi’nin FETÖ’ya bağlı olduğu için kapatıldı. Ücretli eğitim veren İpek Üniversitesi’nin öğrencileri devlete ait bir üniversiteye nakletilecek. Hangi üniversiteye nakledileceği hakkında Yüksek Öğretim Kurulu ( YÖK ) bugün açıklamada bulundu.

İpek Üniversitesi öğrencileri hangi üniversiteye gidecek

FETÖ’ya bağlı olduğu için kapatılan İpek Üniversitesi’nin öğrencilerinin hangi üniversiteye gideceği büyük bir merakla beklenirken YÖK bugün hangi üniversiteye gideceğini duyurdu. İpek Üniversitesi öğrencileri Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine nakledilecek.

ankara-sosyal-bilimler-universitesi

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hakkında

Ankara’nın altıncı devlet üniversitesi olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi resmi gazetede 2809 Sayı ve 22 Ocak 2013 Tarihinde yayınlanan karar sonucu açılmıştır. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde 5 fakülte ve 5 enstitü bulunmaktadır.

Fakülteler

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Yabancı Diller Fakültesi
Dini İlimler Fakültesi
Hukuk Fakültesi

Enstitüler

Sosyal Bilimler Enstitüsü
Doğu ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü
Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü
Batı Dünyası Araştırmaları Enstitüsü
İslam Araştırmaları Enstitüsü

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara Sosyal Bilimler, FETÖ, Hangi, İpek, Kapatıldı, Üniversitesi, YÖK,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları