Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Instagram’da en çok paylaşılan 10 plaj

10 Eylül, 2018 | 16:53

Instagram'da en çok paylaşılan 10 plaj

Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ve Instagram üzerinden fotoğrafı paylaşılan plajları belirlendi. İngiltere merkezli tatil sitesi Globehunters’in belirlediği 30 plajlık listede Türkiye’den de iki plaj girdi.

Eskiden seyahat ederek yeni yerler keşfeden tatilciler bu anılarını ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekerlerdi. Günümüzde de seyahat severler bu tutkularından vazgeçmediler. Ancak gelişen teknoloji ile çektikleri fotoğrafları sosyal medyadan paylaşarak gittikleri yerleri sevdikleri ile anında paylaşabilmekte. Bu durum şimdilerde kimileri tarafından oldukça önemli hale geldi.

Ölümsüzleştirdikleri yerler son yıllarda sosyal medyadaki ilk durağı olan Instagram’da paylaşılmaya başlandı. Çekilen fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşılırken, kullanılan etiketlemelerle ölümsüzleştirilen o yerlere gitmek isteyenler için daha da ulaşılabilir bir hale gelmekte.

Bu durumu göz önüne alan İngiltere merkezli tatil sitesi Globehunters de Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ve Instagram’dan fotoğrafı en fazla olan 30 plajı araştırdı. Sosyal medyada en fazla paylaşılan plajları araştıran Globehunters’in listesinde Türkiye’den de iki plaj bulunuyor.

İşte Globehunters’in listelediği Instagram’da en çok fotoğrafı paylaşılan 10 plaj ile birlikte Türkiye’den de listeye giren iki plaj…

Cala Salada Plajı İbiza İspanya

10. Cala Salada Plajı / İbiza-İspanya

Eğlenceli gece hayatı ile dünyaca ünlü İspanyol Adası İbiza, Instagram’da 39.876 kez paylaşıldı.

Barceloneta Plajı İspanya

9. Barceloneta Plajı / Barcelona – İspanya

İspanya‘nın ünlü şehri Barcelona‘da bulunan Barceloneta Plajı Instagram’da 51.485 kez paylaşıldı.

Praia da Rocha Portekiz

8. Praia Da Rocha Plajı / Algarve – Portekiz

Portekiz‘in ünlü plajı Praia Da Rocha, sosyal medya uygulaması Instagram’da 53.954 kez paylaşıldı.

La Pelosa Plajı İtalya

7. La Pelosa Plajı / Sassari – İtalya

Muhteşem güzellikteki İtalya Plajları‘nın en bilinenlerinden olan La Pelosa Plajı Instagram kullanıcıları tarafından tam 54.118 kez paylaşıldı.

Bournemounth Plajı İngiltere

6. Bournemouth Plajı / Bournemouth – İngiltere

İngiltere‘nin ünlü sahilinde bulunan Bournemouth Plajı 6. sırayı alarak Instagram’da 67.100 kez paylaşıldı.

Playa D'en Bossa Plajı İbiza - İspanya

5. Playa D’en Bossa Plajı / İbiza – İspanya

Globehunters’in listesinde İbiza’dan ikinci kumsal Playa D’en Bossa Plajı oldu. Bu güzel beach, Instagram’da 88.410 kez paylaşılarak 5. sıraya oturdu.

Durdle Door Plajı İngiltere

4. Durdle Door Plajı / Lulworth – İngiltere

İngiltere’den listeye giren ikinci beach, Instagram’da 113.990 kez paylaşılan Durdle Door Plajı oldu.

Nissi Plajı Güney Kıbrıs

3. Nissi Plajı / Ayia Napa – Güney Kıbrıs

Akdeniz’de bulunan Güney Kıbrıs’ın Ayia Napa bölgesinde 75 metre uzunluğuna sahip sahili Nissi Beach, turkuaz renkli deniziyle dünyanın dört bir yanından turist ağırlamakta. Bu eşsiz kumsal Instagram’da 124.910 kez paylaşılma başarısı gösterdi.

 Brington Plajı İngiltere

2. Brighton Plajı / Brighton – İngiltere

İngiltere’nin güney doğu bölgesinde Manş Denizi kıyısında renkli soyunma kabinleriyle ilgi çeken bir plaj olan Brighton Beach, sosyal medya uygulaması Instagram’da 466.919 kez paylaşıldı.

Positano Plajı İtalya

1. Positano Plajı / Campania – İtalya

Napoli Körfezi’nin güneyinde Campania’ya bağlı olan Positano Plajı, denize dik yükselen dağlara oyulmuş kasaba ve köyleri ile İtalya’nın bu muhteşem güzelliklere sahip. Positano Plajı Avrupa’nın en çok beğenilen beach’leri arasında yer alırken, Instagram’da 986.714 kez paylaşılarak ilk sırada yer aldı.

Kleopatra Plajı antalya Türkiye

11. Kleopatra Plajı / Alanya – Türkiye

Türkiye’den listeyle iki plaj girerken, Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan Kleopatra Plajı, listede 11. sırada yer aldı. Akdeniz’in derin mavi denizi ve altın rengi kumsalıyla Avrupa’nın en beğenilen plajları arasında yer bulan Kleopatra Plajı’nın fotoğrafı sosyal medya uygulaması Instagram’da tam 35.656 kez paylaşıldı.

Kelebekler Vadisi Muğla Türkiye

23. Kelebekler Vadisi / Muğla – Türkiye

Belirlenen listeye Türkiye’nin en turistik şehirlerinden olan Muğla’dan da bir plaj girme başarısı gösterdi. denizi, kumsalları ve doğal güzellikleri ile dünyaca ünlü Fethiye’ye bağlı Kelebekler Vadisi, Instagram’da 26.325 kez paylaşıldı ve listeye 23. sırayı aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
barceloneta plajı, Bournemouth Plajı, Brighton Plajı, Cala Salada Plajı, Durdle Door Plajı, Globehunters, instagram, Instagram'da en çok paylaşılan 10 plaj, Kelebekler Vadisi, Kleopatra Plajı, La Pelosa Plajı, Nissi Plajı, Playa D'en Bossa Plajı, Positano Plajı, Praia Da Rocha Plajı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları