Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İNSANLARIN ÖLMEYİ UNUTTUĞU YUNAN ADASI…

17 Ocak, 2013 | 22:33

ikaria yunan adası İNSANLARIN ÖLMEYİ UNUTTUĞU YUNAN ADASI…

Yunan adaları‘nın doğal güzelliklerini, insana huzur veren havasını taşıyan Ikaria Adası, görkemli manzarasıyla gelen tüm turistleri etkisi altına almayı başaran bir adadır.

“Yunanistan’ın bu adasın da en övgüye değer şey suyu ve havası, ikisi de öyle sağlık dolu ki insanlar çok uzun ömürlü, 100 yaşlarına gelmelerini görmek sıradan bir şey,”

100 yaşındaki gençlerin uzun ve sağlıklı yaşadığı bu Yunan adası bütün dünyanın ilgisini çekiyor.

Ikaria’daki insanların 90’lı yaşlara ulaşma oranı Amerikalıların iki buçuk katı. Özellikle Ikaria’lı erkeklerin Amerika’lı hemcinslerine göre 90’lı yaşlara ulaşma oranı, genellikle daha iyi sağlık durumunda olarak, hemen hemen dört kat daha olası. Ve dahası kansere ya da kardiyovasküler hastalıklara sekiz yıl daha geç yakalanıyorlar ve daha az depresyon ve dörtte bir oranda daha az demanstan rahatsız oluyorlar.

Türkiye kıyılarından 60 kilometre mesafedeki bu Yunan adası, Sisam Adası’na da 40 kilometre uzaklıkta ve Yunanistan’ın başkenti Atina’nın balık ihtiyacının neredeyse tamamını karşılıyor.Yıllık ortalama 19 derece sıcaklığa sahip olan ada tam bir turist cenneti. Her yıl İkaria’yı on binlerce yabancı turist ziyaret ediyor. Tatilinizi bu Yunan adasın da yapmaya karar verdiğinizde sizi gezebileceğiniz fazlasıyla yer bekliyor olacak. Özellikle; Bizans dönemine ait kale, M.Ö. 3. Yüzyıla ait kale ve Radiumlı Kaplıcalar’ı görünce tarihi bir yerin ortasında olduğunuzu farkedeceksiniz.

Nicaria olarak da bilinen bu Yunan adasının gece hayatı Mykonos Adası gibi değildir, fakat sizi denize ve güneşe fazlasıyla doyuracak. Her şeyden önce tatilinizde huzur ve sakinlik arıyorsanız Ikaria Adası tam istediğiniz bir yer.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yunan Adalar, Yunan Adaları, Yunan Adaları Tatil, Yunan Adaları ulaşım, Yunanistan, Yunanistan Mikanos,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları