Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İnişte uçağa 5 metreye kadar yaklaşan drone tehlike yarattı!

28 Mart, 2018 | 10:54

İnişte uçağa 5 metreye kadar yaklaşan drone tehlike yarattı!

Yeni Zelanda Hava Yolları’nın, Tokyo-Auckland seferini yapan yolcu uçağına inişi sırasında 5 metre kadar yaklaşan drone, 278 yolcu ve mürettebatı büyük tehlikeye soktu.

Tokyo-Auckland seferini yapan Yeni Zelanda Hava Yolları’nın yolcu uçağına inişi sırasında 5 metre kadar yaklaşan drone, 278 yolcu ve mürettebatı tehlikeye attı.

Yeni Zelanda Hava Yolları yöneticisi David Morgan, ülkesinde bağlandığı bir radyo programında Japonya’nın başkenti Tokyo’dan gelip, Auckland Havalimanı’na inen yolcu uçağına 5 metre kadar yaklaşan drone’un yolcuları ve mürettebata korku dolu anlar yaşattığını duyurdu.

Uçağa 5 metreye kadar yaklaşan drone tehlike yarattı

Pilotların iniş esnasında manevra yapma imkanı olmayan bir noktada drone’u son anda fark ettiklerini belirten Morgan, drone’un uçağın motoru tarafından yutulması halinde büyük risk oluşacağını söyledi.
David Morgan, “Uçağımız, ciddi bir olaydan sadece birkaç metre uzaktaydı. Pilotlar uçağı, kaçış manevrasının mümkün olmadığı bir noktada gördü.” ifadeleriyle tehlikenin büyüklüğünü açıkladı.

Morgan ayrıca, ülkedeki havaalanlarının yakınlarında uçan drone’ların büyük tehlike oluşturduğuna dikkati çekerek, bu tür olaylarda kullanıcılara hapis cezası dahil daha sert yaptırımlar uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

Öte yandan insansız hava araçları tehlikesine karşı yapılan çağrıları desteklediklerini belirten Yeni Zelanda Sivil Havacılık Direktörü Graeme Harris ise yetkililerin kullanıcıları kurallar hakkında bilinçlendirmek için yakın zamanda bir dijital medya kampanyası gerçekleştirileceğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Auckland Havalimanı, David Morgan, Drone tehlike yarattı, Graeme Harris, Tokyo-Auckland, Yeni Zelanda Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları