Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiltere’nin Başkenti 2015 yılbaşına hazırlanıyor peki siz Londra Yılbaşı Turlarına hazırmısınız ? / Turizm Haberleri

14 Ekim, 2014 | 12:09

Londra-Yılbasi-13

İngiltere’nin Başkenti Londra son 3 yıldır Dünya çapında yılbaşı haftası ve gününün en eğlenceli kutlandığı şehir olarak seçiliyor, Londra bu yıl da 2015 yılbaşı gecesine hazırlanırken yurtdışı turlarına gidenler Londrayı tercih ediyor.

2015 yılına veda etmeye hazırlandığımız bu son günde Londra Yılbaşı Turlerına katılıp Britanya’nın başkentinde yılbaşı kutlamalarının görkemini görmenin tam zamanı! 31 Aralık Cumartesi gecesi Big Ben civarında gerçekleştirilecek Londra’nın en büyük havaifişek gösterisini 1000000 civarında kişinin izleyeceği tahmin ediliyor. Bu görkemli görsel şovu izlemek için Londra’nın yüksek tepelerine çıkabilir, Thames nehri boyunca kendinize rahat bir konum seçebilir veya yüksek bar & restoranlardan birisinde kaliteli vakit geçirirken geri sayım sonrası yaşanacak kutlamaları izleyebilirsiniz.

Havaifişek gösterilerini izlemek için popüler mekanlardan birisini seçecek iseniz bölgeye en geç 1-2 saat öncesinden varmaya çalışmanız tavsiye edilir. Tahmin edebileceğiniz üzere Waterloo Bridge, Southbank ve Westminster Bridge bölgesi oldukça yoğun olacak. Thames nehri boyunca izlenebilecek yerlerde polisin yerleştireceği bariyerler saat 11:30 sonrasında kapatılacak. Bu sebeple en geç 11:20 civarı bölgede olmanız önerilir.

Londra Yılbasi

Londra Yılbaşı

Gösteriler tamamen ücretsiz bu sebeple eğer ki önünüze bilet satan birileri çıkar ise sakın dolandırılmayın. Öyle ki bu kişiler her yıl yüzlerce insanı dolandırıp sahte bilet satıyorlar. Yeni yıl kutlamalarında Londra belediyesinin düzenlediği havaifişek gösterileri ücretsiz.

Thames nehri etrafında akşam saat 9 sonrası büyük bir yoğunluk yaşanacak. Bu sebeple yürüyerek dahi olsa ulaşım oldukça yavaş sağlanacak. Bu sebeple erken vakitlerde bölgeye ulaşın. Buluşacağınız kişiler var ise mümkün mertebe daha tenha yerleri seçin. Tercihen bölgeye ulaşmadan önce buluşmanız daha mantıklı.

Turizm şirketleri Londra Yılbaşı Turları paketlerini hazırlıyor

Turizm şirketleri Londra Yılbaşı Turları paketlerini hazırlıyor

Gösterinin olduğu bölgede alkol, yiyecek ve içecek satışı olmayacak. Bu sebeple yanınızda alkol getirir iseniz sağlığınızı bozmayacak şekilde içmeniz rica ediliyor. Ambulans bölgede hazır bekletilecek fakat gelen insan sayısı göz önüne alınırsa bir yoğunluk yaşanması büyük ihtimal.

Kalabalık göz önüne alındığında bölgeye evcil hayvanınızı getirmek yasaklanmış durumda. Rehber köpekler ise her zaman olduğu gibi yine serbest. Ufak çocuğunuz var ise bebek arabası yerine kucağınızda getirmeniz önerilmekte. Aynı durum tekerlekli sandalye kullananlar için de geçerli. Mümkün mertebe çok kalabalık olacak Thames Nehri bölgesinden uzak durmanız önerilmekte. Ulaşım zorluğu çekiyor iseniz tavsiyem Londra şehrine biraz tepeden bakabileceğiniz parklara gitmeniz olacaktır. Primrose Hill ve Parliament Hill en ideal iki yüksek park. Hava açık olur ise çok net bir Londra şehir manzarası sunan bu parklarda uzaktan havaifişek gösterilerini izlerken Londra şehrine tepeden bakabilirsiniz.

Britanya-Londra-Turları-12

Sadece yılbaşı gecesi değil tüm Christmas (24 Aralık – 01 Ocak) dönemi boyunca Londra kenti özellikle ailelerin çok hoşlanacağı eğlence atraksiyonları ile dolu, Ayrıca Dünya pop ve Rock yıldızlarının verdiği bedava konserlere şehrin Carnaby Street yada Liverpool Street gibi noktalarında karşılaşırsanız sakın şaşırmayın.

Hava oldukça soğuk olacağından ve uzun süre beklemeniz gerekeceğinden olabildiğince sıkı giyinmeniz önerilir. Termosta sıcak bir içecek veya bir şişe viski Londra’da 2015 yılına merhaba demek için en ideali!

Londra Yılbaşı turu hayatınıozda unutamıyacağınız bir eğlence olabilir

Londra Yılbaşı turu hayatınıozda unutamıyacağınız bir eğlence olabilir

Tur Şirketleri ise harıl harıl Dünyanın bu en çekci yılbaşı noktasına yolcularını taşımak için paketler yapmaya başladı bile, Londra Yılbaşı Turları ülkemizde de yılbaşı geçirmek isteyenlerin en çok talep ettiği destinasyon konumunda.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2015 Londra Yılbaşı Turları, 2015 Yılbaşı Turları, İngiltere, İngiltere Haberleri, İngiltere Londra, İngiltere Londra Yılbaşı Turları, İngiltere Turizm Haberleri, İngiltere turları, İngiltere Yılbaşı Turları, Londra, Londra 2015 Yılbaşı, Londra 2015 Yılbaşı Turları, Londra haberleri, Londra yılbaşı, Londra Yılbaşı Turları, Londra Yılbaşı Turları 2015, Londra Yılbaşı Turları Haberleri, Londra Yılbaşına Hazırlanıyor, Turizm Haberleri, Yılbaşı, Yılbaşı Turları, Yılbaşı Turları 2015, Yılbaşı Turları Haberleri, Yılbaşı Turları İngiltere, Yılbaşı Turları Londra, Yılbaşı Yurtdışı Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları