Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiltere’den vatandaşlarına Türkiye’ye seyahat uyarısı!

15 Ocak, 2018 | 18:53

İngiltere, vatandaşlarına Türkiye’nin Suriye ile sınırına 10 kilometre mesafedeki kentlere ve Diyarbakır´dan uzak durmaları konusundaki uyarısını tekrarladı.

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını güncelledi. İngiltere Dışişleri Bakanlığı´nın sitesinde bugün yayınlanan güncellemede, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Siirt, Tunceli, Hakkari, Kilis ve Hatay kentlerine seyahat edilmemesi konusunda vatandaşlarına uyarıda bulundu.

Birleşik Krallık’ın seyahat uyarısı güncellemesinde, “olası protesto ve gösteriler”e ilişkin uyarı kaldırıldı. Türkiye´den Birleşik Krallık´a sefer yapan uçuşlarda ek güvenlik önlemleri alınabileceği belirtilen seyahat uyarısında, yolculara güvenlik görevlileriyle işbirliği yapmaları tavsiye edildi.

Türkiye, İngilizler için en popüler yerlerden biri!

2016 yılında 1.7 milyondan fazla Birleşik Krallık vatandaşı Türkiye´ye seyahat etmiş, Türkiye tüm uyarılara rağmen Birleşik Krallık vatandaşları için en popüler turizm destinasyonlarından biri olmaya devam etmişti.

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook´a göre, “2016 ve 2017 yıllarında gerçekleşen terör saldırıları ve Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı´ndan yapılan seyahat uyarılarına rağmen” Türkiye, İngiliz turistler için yurt dışındaki en popüler tatil destinasyonları arasında üçüncü sırada yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşik Krallık, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı, İngiliz turist, İngiltere, İngiltere uyarı, Thomas Cook,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları