Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiltere’den Türkiye’ye 2.5 milyon turist gelecek!

22 Şubat, 2018 | 17:07

İngiliz turist

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA), Türkiye’nin zorlu yılların ardından 2018 yaz dönemi için dikkate değer rezervasyon artışının desteği ile yeniden ivme kazandığını, seyahat turlarının bu sene Türkiye rezervasyonlarının 2015 senesindeki seviyelerine yakın olabileceğini bildirdiğini duyurdu. ABTA, bu yaz tatilini Türkiye’de geçirecek İngiliz turist sayısının 2,5 milyonun üzerine çıkabileceğine işaret etti.

ABTA, Türkiye’nin zorlu yılların ardından 2018 yaz dönemi için dikkate değer rezervasyon artışının desteği ile yeniden ivme kazandığını, seyahat turlarının bu sene Türkiye rezervasyonlarının 2015 senesindeki seviyelerine yakın olabileceğini bildirdiğini duyurdu. ABTA, bu yaz tatilini Türkiye’de geçirecek İngiliz turist sayısının 2,5 milyonun üzerine çıkabileceğine parmak bastı.

ABTA’dan yapılan açıklamada, seyahat şirketlerinin henüz tamamından net güncel verilerin kendilerine ulaşmadığı, aralık ayı verilerine göre yaz dönemi için Türkiye rezervasyonlarında geçen seneye göre % 69 artış kaydedildiği ifade edildi.

ABTA tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye, zorlu yılların ardından 2018 yaz dönemi için dikkate değer rezervasyon artışının desteği ile yeniden yükseliyor. Seyahat şirketleri, bu yıl Türkiye rezervasyonlarının 2015 yılındaki seviyelerine yakın olabileceğini bildiriyor. Tatilcilere güzel tesislerde paranın karşılığını veren bir tatil sunulması nedeniyle İngiliz turistin Türkiye’ye dönmesi sürpriz değil.” yorumunda bulunuldu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) verilerine göre, Türkiye’ye 2015 yılında 2 milyon 512 bin 139 İngiliz turist geldi. Türkiye’ye gelen İngiliz turist sayısı 2016 yılında ise 1 milyon 711 bin 481 olmuştu. 2017 yılında bu rakam 1 milyon 658 bin 715 olarak gerçekleşti.

Türkiye’ye 2.5 milyon İngiliz turist gelecek

ABTA’nın bu sene yaz sezonu için Türkiye rezervasyonlarında 2015’teki seviyeleri yakalanabileceği beklentisi, bu yıl tatilini Türkiye’de geçirecek İngilizlerin sayısının 2,5 milyonun üzerine çıkabileceğine işaret etmekte.

Geçen yılın sonunda ABTA’nın yayımladığı “2018’de Seyahat Trendleri” raporunda, “Seyahat şirketi TUI, 2018’de Türkiye için paket turları satışlarında yüksek bir artış kaydetti. Jet2holidays şirketi de bu zamana kadarki en büyük kış dönemi kampanyasını 2018-2019 dönemi için başlattı. Manchester’dan yapılacak uçuşlarda 730 bin koltuk bu satış için ayrıldı.” ifadelere yer verildi.

Üstünlüğü göze çarpan destinasyon Türkiye

Şubat başında dünyanın önemli tur operatörlerinden Thomas Cook yaptığı açıklamada, Türkiye’de tatil yapmak isteyen müşterilerinin sayısında artış yaşandığını belirtti.

Thomas Cook Yönetim Kurulu Başkanı Peter Fankhauser tüm pazarlar arasında bu yaz Türkiye’nin, “üstünlüğü göze çarpan destinasyon” olduğunu vurgulamıştı.

Fankhauser, şirketin müşterileri arasındaki popüler destinasyonların başında İspanya‘nın geldiğini belirterek, Türkiye ile Yunanistan’ın da ikinciliği paylaştığını bildirmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABTA, İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği, Jet2holidays, Thomas Cook, Thomas Cook Yönetim Kurulu Başkanı Peter Fankhauser, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türkiye’de geçirecek İngiliz turist, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları