Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiltere’den İlginç Bir Otel Boşanma Oteli

28 Nisan, 2017 | 12:49
Divorce Hotel Boşanma Oteli

Divorce Hotel Boşanma Oteli

İngilere’de İlk Defa İlginç Bir Konsept Otel Açıldı, Boşanma Oteli “Divorce Hotel”

İngiltere’deki York şehrinde açılan “Divorce Hotel”, ayrılıp boşanmaya karar vermiş çiftlere boşanma haftasonu diye bir tatil sunuyor. Olumlu yeni bir başlangıç sloganı ile faaliyetine başlamış otel, eski sevgililere tarafsız bir bölgede, rahat bir atmosferde  ve çoğu zaman en önemlisi ise aile fertlerinden uzak bir şekilde boşanmalarını planlamaya fırsat vermeyi hedefliyor. Fakat “Divorce Hotel” sadece iyi niyet ve rahat bir atmosfer sunmakla kalmıyor, zorlu ayrılma kararlarının alınmasına destek olarak hem arabulucu hem de avukat hizmeti de sunuyor. İyi giden bir boşanma haftasonu süresince çiftler mahkeme için gerekli olan bütün belgeleri çıkarabiliyorlar. Herşye iyi giderse İngiltere’de mahkeme üç aylık bir süre içerisinde boşanma kararını verebiliyor.

Boşanma Oteli’nin kurucusu David Leckie’nin asıl mesleği “boşanma danışmanı” ve otelin fikrini ABD’de buldu. ABD’de başarılı bir şekilde faaliyetini sürdüren benzeri bir kuruluşu tanıdıktan sonra bu konsepti İngiltere’ye uyarlamaya karar veren Leckie, otelde geçirilen boşanma haftasonunu, ayrılmak isteyenler için verimli, iş bitiici ve olabildiğince az saldırgan bir yöntem olarak tarif ediyor.

York’taki “Divorce Hotel” de gerçekleştirilen ilk boşanmalar, konseptin yararını doğrular gibi geçtiğini vurgulayan haberde, bu konseptin diğer ülkelerde uyarlanacağını merak ediyor. Buna karşı belki en önemli neden, parasaldır; York’taki otelde geçirilen bir boşanma haftasonu, verilen hukuki hizmetin yoğunluğuna göre 6 ile 10 pound arasında tutuyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Boşanma Oteli, Divorce Hotel, İngiltere,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları