Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiltere’de Yüksek Mahkeme, grevi engelledi

18 Mayıs, 2010 | 11:27

İngiltere’de Yüksek Mahkeme, British Airways yönetiminin yaptığı çalışanların Mayıs ve Haziran aylarında toplam 20 gün boyunca yapacakları grevler için itirazı kabul etti.

İngiltere’de British Airways’te çalışanlarla patronlar arasındaki mücadele, hükümet ve yargıyı da kapsayacak biçimde genişledi. Seçimlerden önce iktidardaki İşçi Partisi hükümeti, ısrarla British Airways’de yapılan grevlere karşı çıkmış, buna rağmen çalışanlar başarılı grevler örgütleyerek havayolları şirketinin uçuşlarının iptal edilmesini sağlamışlardı.

Ancak bu defa karşılarına yargı engeli çıktı. Yüksek Mahkeme, şirket patronlarının açtığı dava üzerine çalışanların mayıs ve haziran aylarında ayrı ayrı dönemde toplam 20 gün greve gitme kararına itirazı kabul etti.

Karar nedeniyle sendikalı oldukları gerekçesiyle baskıya uğrayan arkadaşlarına destek olmak ve başta maaşları olmak üzere haklarını savunmak üzere grev yapmaya hazırlanan binlerce British Airways çalışanının greve çıkmaları yasaklanmış oldu.

British Airways çalışanları en son geçen mart ayında greve gitmişti. British Airways, geçen yıl 1987 yılında özelleştirildiğinden bu yana en büyük zararını açıklamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, British Airways Eylem, British Airways Grev, British Airways Grevi Engellendi, İngiltere Haberleri, İngiltere İstanbul Başkonsolosu, İngiltere Teknoloji, İngiltere Yüksek Mahkeme, Turizm Haberleri, Yüksek Mahkeme, Yüksek Mahkeme Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları