Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiltere’nin sıradışı yerleri

16 Aralık, 2013 | 15:10

İngiltere hem yaz hem de kış sezonunda, yılın her dönemi turist akınına uğramaktadır. Londra’da, şehir merkezlerinde gidip görecek pek çok yer ve sayısız tur var. Eğer sizin seyahat tercihiniz İngiltere ise ama biraz farklı yerler görmek isterseniz bu seçenekler size göre.

Londra ve çevresinde görülecek yerlerden bazıları Syon Park, Chiswick Evi, Osterley Park. Syon Park 400 yılı aşkın süredir Northumberland Dükleri’nin sahibi olduğu park alanıdır. Northumberland Dükü’nün ailesi İngiltere’nin en eskilerinden kabul edilmekte ve kökü 912 yılına dayanmaktadır. İngiltere aristokrasi ailesinden herkes gibi, Northumberland Dükü de Eton ve Oxford’da eğitim almıştır. Londra’nın yalnızca 16 km uzağında bulunan Syon Parkı, Isleworth durağına oldukça yakındır.

syon-park-londra

Syon Park’a yakın bir diğer ilginç yer de Chiswick Evi’dir. 1700’lü yıllarda inşa edilen evde inanılmaz mimari çizimler bulunmaktadır. 1788 yılında tahrip edilen ilk Chiswick Evi, sonrasında yeniden inşa edilmiştir. Günümüzde de gezilebilen ev ve bahçeler, 18. yüzyıl İngiltere mimarisini yansıtmaktadır.

Chiswick House Park, 2010

Chiswick Evi ve Syon Parkı dışında Londra yakınlarında önerilebilecek bir diğer ilginç yer de Osterley Park’tır. Tudorlar zamanında dayanan Osterley Park’ın sahibi Sir Thomas Gresham’dı. Gresham, İngiltere’nin ilk kağıt fabrikasını kuran kişidir. 1579 yılında ölümünün ardından evin pek çok yeni sahibi olmuştur.

The East front with the 'transparent' portico at Osterley, Middlesex

İngiltere’de Premier Lig heyecanını canlı yaşayın.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
chiswick evi, ingiltere gezisi, ingiltere ilginç yerler, ingiltere sıradışı yerler, londra gezisi, londra ilginç yerler, londra sıradışı yerler, Londra Turu, osterley park, syon park,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları