Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiltere’de Kral 3. Richard’ın iskeleti bulundu

04 Şubat, 2013 | 13:50

İngiltere'de Kral 3. Richard'ın iskeleti bulundu İngiltere’nin Leicester kentinde Kral 3. Richard’ın iskeleti bulundu.

Leicester Üniversitesi’nden arkeologlar ve yetkililer yaptıkları araştırma sonucu, bir otoparkın altında bulunan iskeletin 528 yıl önce ölen Kral 3. Richard’a ait olduğunu duyurdu.

Arkeolog Richard Taylor, bugün düzenlenen basın toplantısında “Hiç şüphe yok ki bu Richard. Bu Leicester için tarihi bir gün” dedi. İskeletten alınan DNA örneklerinin, Kraliyet ailesinin neslinin DNA örnekleriyle örtüştüğü belirtildi.

1485 yılında Bosworth Savaşı’nda 32 yaşındayken hayatını kaybeden 3. Richard’ın mezarı, etrafındaki kilisenin yıkılmasıyla 16. yüzyılda kaybolmuştu.

İskelette 8’i kafatasında olmak üzere 10 yaralanma tespit edildi. 3. Richard’ın kemiklerinin Leicester Katedrali’ne yapılacak mezara konulması planlanıyor.

1452-1485 yılları arasında yaşayan 3. Richard, 1483-85 yılları arasında iki yıl boyunca İngiliz monarşisinin başında görev yapmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arkeolog Richard Taylor, İngiltere, İngiltere Haberleri, İngiltere Kral 3. Richard, İngiltere Leicester kenti, İngiltere Londra, Kral 3. Richard, Kral 3. Richard iskeleti, Kral 3. Richard iskeleti bulundu, Leicester, Leicester kenti, Leicester kenti kazı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları