Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiltere’de Kral 3. Richard’ın iskeleti bulundu

04 Şubat, 2013 | 13:50

İngiltere'de Kral 3. Richard'ın iskeleti bulundu İngiltere’nin Leicester kentinde Kral 3. Richard’ın iskeleti bulundu.

Leicester Üniversitesi’nden arkeologlar ve yetkililer yaptıkları araştırma sonucu, bir otoparkın altında bulunan iskeletin 528 yıl önce ölen Kral 3. Richard’a ait olduğunu duyurdu.

Arkeolog Richard Taylor, bugün düzenlenen basın toplantısında “Hiç şüphe yok ki bu Richard. Bu Leicester için tarihi bir gün” dedi. İskeletten alınan DNA örneklerinin, Kraliyet ailesinin neslinin DNA örnekleriyle örtüştüğü belirtildi.

1485 yılında Bosworth Savaşı’nda 32 yaşındayken hayatını kaybeden 3. Richard’ın mezarı, etrafındaki kilisenin yıkılmasıyla 16. yüzyılda kaybolmuştu.

İskelette 8’i kafatasında olmak üzere 10 yaralanma tespit edildi. 3. Richard’ın kemiklerinin Leicester Katedrali’ne yapılacak mezara konulması planlanıyor.

1452-1485 yılları arasında yaşayan 3. Richard, 1483-85 yılları arasında iki yıl boyunca İngiliz monarşisinin başında görev yapmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arkeolog Richard Taylor, İngiltere, İngiltere Haberleri, İngiltere Kral 3. Richard, İngiltere Leicester kenti, İngiltere Londra, Kral 3. Richard, Kral 3. Richard iskeleti, Kral 3. Richard iskeleti bulundu, Leicester, Leicester kenti, Leicester kenti kazı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları