Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda bomba paniği

25 Ekim, 2010 | 18:20

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki doğalgaz kutusu üzerine bırakılan ve içinden kablolar sarkan eski bir müzik seti, bomba paniğine neden oldu.

Polisin şüpheli paketi fark edip önlem aldığı sırada konsolosluğun karşısında bulunan TRT binasının arka girişine bırakılan başka bir paket, endişeleri daha da artırdı. Bomba imha ekiplerinin yaptığı incelemelerde her iki paketin de boş çıkması başta polis olmak üzere herkese rahat bir nefes aldırdı.

Beyoğlu’nda bulunan İngiltere Başkonsolosluğu önünde nöbet tutan polis ekipleri, doğalgaz kutusu üzerinde eski bir müzik seti gördü. Polis ve İngiliz görevliler, çevrede yaptıkları araştırmada müzik setinin sahibi bulunamayınca içinde patlayıcı olması ihtimaline karşılık önlem aldı. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi, güvenlik önlemlerini arttırarak Meşrutiyet Caddesine çıkan yolları ve caddeleri trafiğe kapattı. Olay yerine ulaşan bomba imha ekipleri, hemen özel elbisesini giydi. Bombacıların çalıştığı sırada doğalgaz ekiplerine de de haber verilerek, bir patlama durumunda önlem alması istendi. Çantaya fünye yerleştirilmesinin ardından İGDAŞ ekiplerinin gelmesi beklendi. Olay yerine gelen İGDAŞ ekiplerinin gazı kesmelerinin uzun zaman alacağı ve herhangi bir patlama halinde çevrenin büyük zarar göreceği raporu doğrultusunda paketin patlatılmasından vazgeçildi.

Şüpheli paketin yanına tekrar giden uzman ekip, bu kez müzik setine bir kanca yerleştirerek uzaklaştı. Güvenli bir mesafede duran bombacı, kancanın bulunduğu ipi çekerek müzik setini aşağı düşürdü. Paketin yanına tekrar giden uzman polis, yaptığı incelemede müzik setinin içinde herhangi bir patlayıcı olmadığını belirledi. İlk paketin boş çıkmasının ardından içinde ayakkabı kutusu bulunan ikinci paket üzerinde çalışma başlatıldı. Polisin kutunun yanına gideceği sırada, çantanın sahibi olay yerine geldi. Polis refakatinde çantaya yaklaşan vatandaş, çantanın içinde yeni aldığı bir ayakkabı olduğunu söyledi. Bunun üzerine çantayı sahibine aldıran polis şahsıda ifadesinin alınması için karakola götürdü.

Her iki paketin de boş çıkması başta polis olmak üzere çevredeki vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı. Bu arada emniyet güçleri müzik setini doğalgaz kutusu üzerine bırakan vatandaşın mobese kameralarınca tespit edildiğini ve yakalanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İngiltere, İngiltere Başkonsolosluk, İngiltere Bomba Paniği, İngiltere İstanbul Başkonsolosu, İngiltere İstanbul Konsolosluk Bomba, İngiltere İstanbul Konsolosluk Bomba Paniği, İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu, İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu Nerede, TRT Binası Taksim,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları