Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiltere, Brexit sürecinde yönünü Türkiye’ye çevirdi!

12 Kasım, 2018 | 13:54

İngiltere, Brexit sürecinde yönünü Türkiye’ye çevirdi!

İngiltere, Brexit sürecinde yönünü Türkiye’ye çevirdi. Londra WTM Fuarı’nın İngiliz pazarı açısından çok önemli bir mecra olduğunu söyleyen TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Brexit süreci yaşayan İngiltere yönünü Türkiye’ye çevirdi. 2019, tüm zamanların en iyi yılı olacak” dedi.

İniltere’nin Başkenti Londra’da geçtiğimiz hafta düzenlenen WTM Fuarı’nın İngiliz pazarı açısından çok önemli bir bölge olduğunu belirten TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Brexit süreci yaşayan İngiltere yönünü Türkiye’ye çevirdi. 2019, tüm zamanların en iyi yılı olacak” açıklamasında bulundu.

İngiltere, Brexit sürecinde yönünü Türkiye’ye çevirdi

Dünya turizm sektöründeki gelişmelerin görüşüldüğü World Travel Market (Dünya Seyahat Fuarı), Egeli turizmcilerin 2019 yılına ilişkin umutlarını güçlendirdi. Fuarın dünya turizminin yeni eğilimleriyle tanışma, sektör profesyonelleriyle buluşma ve tanıtım için önemli bir fırsat yarattığını anlatan TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, İngiliz pazarı açısından önemli WTM Londra’da ülkenin, bölgenin ve İzmir’in tanıtımı için çaba harcadıklarını belirtti.

Mehmet İşler, yüz yüze görüşmeler yoluyla Türkiye’nin turizm potansiyelini anlattıklarını söyleyerek, fuarın İngiltere pazarını geliştirme yolunda yararlı olduğunun altını çizdi.

Aynı zamanda Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı da olan Mehmet İşler, Almanya’dan sonra Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkenin İngiltere olduğunu söyleyen Mehmet İşler, iki yıllık yavaşlamanın ardından yeniden canlanan İngiltere pazarının yılın 10 aylık döneminde % 15 artış gösterdiğini ifade etti.

“İzmir turizmi yükselişini sürdürüyor”

İzmir turizminin yükselişini sürdürdüğünün altını çizen İşler, “İzmir turizmi yükselişini sürdürüyor. 2015’ten sonra kruvaziyer turizminin hemen hemen sıfıra indiği böyle bir dönemde, ne varsa yine hava yoluyla gelen turistte var” dedi.

İngiltere pazarında artış bekleniyor

“Kriz olmasına rağmen etkin ve güçlü pazarlama çalışmalarıyla İzmir’deki rakamları yukarılara çekmeye çalışıyoruz.” diyen TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Londra WTM Fuarı İngiliz pazarı için çok önemli. İngiliz turistler iklimi, havası, doğası, kültürü, tarihiyle tatil için özellikle Ege’yi tercih ediyor.

Bu nedenle İngiltere pazarının İzmir ve Ege için önemi büyük. Antalya’da olduğu gibi, her şey dahil konseptiyle odaya kapanmayan bir turist profilinin Ege’yi tercih ettiğini görüyoruz. Brexit süreci yaşayan İngiltere yönünü Türkiye’ye çevirdi. 2019 yılı tüm zamanların en iyi yılı olacak. İngiltere pazarında önümüzdeki yıl bu yıla göre yüzde 35 – yüzde 50 arasında oranlarda artış bekleniyor.

Bu anlamda, Türkiye’deki bu artıştan dolayı özellikle İspanyol Adası Mallarco biraz paniklemiş durumda. Ancak Yunanistan Turları‘nda da ciddi bir artış görünüyor. Bu arada, sayısal artış sadece turist sayısında değil. Aynı zamanda konaklama bedellerinin geçen yıla göre 2 ile 5 paund arasında artacağı görülüyor.” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brexit süreci, Dünya Seyahat Fuarı, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, Egeli turizmciler, ETİK Başkanı, İngiliz turist, Kruvaziyer turizmi, Mehmet İşler, TÜROFED Başkan Yardımcısı, World Travel Market, WTM Londra,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları