Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngilizler Maldivler’de helikopter ulaşımına yeniden göz dikti

15 Ağustos, 2017 | 15:28

Maldivler’de başkent Male ile otellerin bulunduğu adalar arasında ulaşımda kullanılan helikopterler yaklaşık 15 yılın ardından yeniden seferlere başlayabilir.

NationalTurk’ün haberi;

Maldivler, helikopter operasyonlarını yeniden başlatmak için araştırma yapıyor. Bir İngiliz araştırmacı ekibi, Maldivler’de helikopter hizmetini yeniden başlatmak için araştırmalarına başladı.

Maldivler Sivil Havacılık Kurumu’nun (MCAA) Maldivler’de olası helikopterli ulaşımın risklerinin araştırıldığını duyurdu.

Maldivler’de hükümet, 15 yıl önce, şimdi araştırmaları yapanlar gibi İngiliz olan Hummingbird firmasının faaliyetlerine son vermişti. Ülkede adeta tekel oluşturan Hummingbird firması, yaşanan ölümlü kazaların ardından kapatılmış, o tarihten sonra Maldivler’de helikopterli sivil ulaşım faaliyeti yapılmamıştı. Ülkede şu an sadece orduya ait helikopterler mevcut.

Helikopterli ulaşımın riskleri yeniden araştırılırken onay verilen firmanın yine İngiliz olması da dikkatlerden kaçmadı.

Maldivler’de başkent Male’de bulunan havaalanından otellerin bulunduğu adalara ulaşım sürat tekneleri ve deniz uçaklarıyla sağlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Helikopter, Hummingbird, Maldivler, Maldivler Helikopter, Maldivler Ulaşım, Male,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları