Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiliz, Alman ve İskandinav Pazarlarında Birinci Tercih Belek

20 Kasım, 2017 | 15:28

Turizm yazarı Halil Öncü, Belek’te Kaya Palazzo Golf Club’de, Golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmuz Işık ve Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.

İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında Belek’in birinci tercih sebebi olduğu ifade edilirken, hizmet ve tesis anlamında fark yaratan Belek’in golf turizminde şu anda hak ettiği yerde olmadığı ifade edildi. Belek’in yanı sıra son dönem Bodrum’da İki tane saha ile golf destinasyonu ile büyümeye devam ettiği belirtildi.

Belek Kaya Palazzo Golf Club Genel Müdür Şehmuz Işık “ İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında Belek birinci tercih sebebi oluyor”

Belek Kaya Palazzo Golf Club Genel Müdür Şehmuz Işık yaptığı açıklamasında, Özellikle İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında Belek’in birinci tercih sebebi olduğunu belirtirken, hizmet ve tesis kalitesiyle Belek’in sadece Avrupa’nın değil, dünyanın en önemli golf destinasyonlarından bir tanesi olduğunu söyledi. Şehmuz Işık şu açıklamalarda bulundu:

“Golfe 2000 yılında Kemer Country’de başladım. 7 yıl Milli takımda yer aldım. Daha sonra Marmara Üniversitesinde eğitimimi tamamlayıp, önce İsveç ardından Amerika’da eğitim aldım. 2014 yılından bu yana Kaya Palazzo Otel’de Club bünyesinde görev alıyorum. Golf oynadığımızda bambaşka bir şey ama turizm boyutuna girince bambaşka bir boyuta dönüşüyor. Özellikle Avrupa’daki insanların ülkemizi ve özellikle Belek destinasyonunu neden tercih ettiklerini yönetici gözüyle bakınca daha iyi anlıyoruz. Özellikle İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında Belek birinci tercih sebebi oluyor. Bölgemizde hizmet veren Her şey dahil otellerimiz insanların Belek’e gelmesi için çok cazip kılıyor. Verdiğimiz hizmet ve uygun fiyatlar da göz önünde bulundurulduğunda sadece Avrupa’nın değil, dünyanın en önemli golf destinasyonlarından bir tanesiyiz. Özellikle Türkiye’de son yıllarda gerçekleştirilen Europen Tour, Challenge Tour gibi organizasyonlar Avrupa’daki golf severlerin Türkiye’yi seçmelerine neden oluyor. Bu tür organizasyonların devam etmesi, hem ülkemiz turizmi için hem de Belek için çok büyük bir avantaj sağlamaktadır”

İnnvista Hotels Belek Genel Müdürü Ülkay Atmaca, “ Belek golfü şu anda hak ettiği yerde değil!”

İnnvista Hotels Belek Genel Müdürü Ülkay Atmaca ise Belek’in golfte hak etiği noktada olmadığını ifade ederken, “ Belek’te 15 tane golf sahasının eskiden olduğu gibi hak ettiği yere gelmesi için bütün spor teşkilatını, bakanlık düzeyinde bütün kamu kurumlarında atağa kalkmalı diye düşünüyorum. Çünkü 2014-2015 sezonunda Belek’te golf oynayan sayısına göre bu dönemde %50’ye varan bir düşüş var. Bu düşüşte Avrupa’dan gelen sayısı hayli azalmış görünüyor. Belek golfü şu anda hak ettiği yerde değil. Halen ciddi bir ilginin olduğunu görüyoruz ancak 2014 ve 2015 yıllarında yaşanan, kış aylarındaki can damarımız golfün Belek’te daha da canlanması adına hepimizin biraz daha fazla çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bölgemizde kışın otellerimizin en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi golf. Maalesef tesislerin birçoğu kış döneminde boş. Çünkü gerek golfte gerekse de futbol turizminde çok ciddi düşüşler var ve bu sayı her geçen gün düşerek devam ediyor” dedi.

Bodrum Golf Club Genel Müdürü Caner Ertuna, “Bodrum’da golf gittikçe yükseliyor”

Bodrum’un her geçen gün golfte yükseliş içinde olduğunu dile getiren Bodrum Golf Club Genel Müdürü Caner Ertuna, Bodrum’da golf destinasyonun büyümeye devam etiğini söyledi. Bölgede iki golf sahasına ek olarak Doğuş grubunun ve Ali Ağaoğlu’nun bir golf projesi olduğunu dile getiren Ertuna, “Bodrum’daki sahamız 9 çukurlu. Ufak ama akademisyen bir sahamız var. Bu sahamızda keyifli oyunlar çıkıyor ve keyifli bir golf heyecanı yaşanabiliyor. Bodrum’da golf gittikçe yükseliyor. Mevcut sahamıza ek olarak bir hafta önce açılan Regnum Golf Country da Bodrum Golf sahalarına dahil oldu. Bu ayın sonunda o da 18 çukura tamamlanacak. İki tane saha ile Bodrum’da golf destinasyonu büyümeye devam ediyor. Bu arada yine Doğuş grubunun bir projesi ve Ali Ağaoğlu’nun bir projesi var. Bodrum’da golf destinasyonu gelişmeye devam ediyor. İnanıyorum ki, yakında büyük turnuvalara Bodrum olarak ev sahipliği yapacağız. Belek’te düzenlene turnuvalar çok keyifli geçiyor. Antalya Belek yıllardır gelip gittiğimiz bir golf destinasyonu. Her geldiğimizde keyif verici günler geçiriyoruz burada. Umarım bu organizasyonlar burada devam eder” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belek, Belek Kaya Palazzo, Golf Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları