Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiliz turistin sinsi oyunu kameraya takıldı!

05 Haziran, 2018 | 16:58

İngiliz turistin sinsi oyunu kameraya takıldı!

İngiliz turistin kurnaz oyununu güvenlik kameraları ortaya çıkardı. Antalya’da konakladığı beş yıldızlı otel odasından, parası ve pasaportunun çalındığını iddia eden İngiliz turistin planını kameralara yansıyınca suya düştü.

İngiliz turistin, Türkiye’de diş tedavisi yaptırdığı ve ihtiyacı olan parayı temin edebilmek için otelden eşyalarının çalındığını söylediği bildirildi. Turistin pasaportunu otel bahçesine atması ve ayağıyla itmesi güvenlik kameralarına yansıdı.

Dün Antalya’nın Kontaaltı ilçesindeki 5 yıldızlı bir otelde meydana gelen olayda 28 yaşındaki İngiliz turist Craig M., bir hafta önce tek başına otele yerleşti.

İngiliz turistin oyunu kameraya takıldı

Dün sabah saatlerinde odasından sırtında çantası ile çıkan Craig M., pasaportunu otelin çıkış kapısının sağındaki duvar dibine bıraktı. Bir süre burada bekleyen Craig M., pasaportun hemen bulunmaması için ayağıyla da ileri itti.

Planınının ilk ayağını başarıyla gerçekleştiren İngiliz turist, bıraktığı pasaportun otel görevlilerinden birinin alması için yakın bir noktada beklemeye başladı.

Güvenlik görevlilerinin pasaportu bulmasıyla hemen odasına geçen Craig M. resepsiyondan telefon beklemeye başladı. Beklediği telefonun gelmesiyle pasaportunun yanında kasadaki 4 bin 500 paund’unun (26 bin lira) çalındığını da söyledi.

Güvenlik kameralarını hesaba katmayan Craig M., planının boşa çıkmasıyla büyük şok yaşadı. Otelden sigorta parası almayı hesap eden Craig M., planının suya düşmesiyle bu kez otel hakkında dava açtı.

Otelin güvenlik müdürü Abdullah Düzgün, yaşadıkları en ilginç olayın bu hırsızlık oyunu olduğunu belirterek, “Resepsiyondan müşteriye pasaportunun lobide olduğunu ve gelip alması söylendi. Misafir, pasaportunun ve kasadaki 4 bin 500 pound parasının kaybolduğunu söylüyor.

Bu açıklama üzerine otel yönetimi ve güvenlik arkadaşlarla birlikte oda içinde bir inceleme yaptık, misafirin bilgilerini aldık. Misafir kendini haklı çıkartacak şekilde bilgiler verdi” ifadelerini kullandı.

“Sigortadan para alacağını itiraf etti”

4 bin 500 poundun yüksek bir meblağ olduğu ve hırsızlık olabileceği şüphesiyle polise haber verdiklerini dile getiren Abdullah Düzgün, “Güvenlik kameralarından pasaportun nerede bulunduğuna dair geriye dönük inceme yaptık. Pasaportu misafirin otel çıkışının sağ tarafındaki duvar dibine atıp, böyle bir ortam hazırladığının tespitini yaptık.

Hırsızlık süsü vererek, sigortadan para alacağını itiraf etti. Polisler geldiği zaman da pasaportu ve parasının alındığını söyledi. Polis, misafire kamera kayıtlarından pasaportu kendisinin attığının görüldüğünü söylemesi üzerine turist geri adım attı ve parasının kalmaması nedeniyle sigortada para almak için böyle bir yola başvurduğunu söyledi.

Parayı alabilirse diş tedavisinde kullanacağını anlattı. Biz yine de oteli küçük düşürmesinden dolayı polis merkezine şikayette bulunduk, kendisinin de otelden çıkışını verdik” ifadelerine yer verdi.

İngiliz turist ifadesinin ardından serbest bırakıldı

Başlarına ilk kez böylesine planlı bir hırsızlık olayı geldiğinin altını çizen Düzgün, hukuki boyutta konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Otel Genel Müdürü Fatih Caner ise, bu tür ve benzeri olayları turizm sektöründe çok sık yaşadıklarını söyleyerek, art niyetli misafirlerin planlarının boşa çıkarıldığını açıkladı.

Craig M. ise emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdullah Düzgün, Craig M, Fatih Caner, İngiliz turist, kameraya yakalandı, Kontaaltı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları