Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiliz tur operatöründe çağrı: Talebi artırmadan fiyatı artırmayın!

29 Kasım, 2018 | 14:01

İngiliz tur operatöründe çağrı: Talebi artırmadan fiyatı artırmayın!

Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nin baş konuşmacısı İngiliz tur operatörü CEO’su Steve Heapy, yaz sezonunda 13 milyon kişiyi taşıdıklarını, önümüzdeki yıl 15 milyon kişi taşıyacaklarını söyleyerek, “Türkiye bizim için hızlı gelişen ülkelerden biri. Lütfen talebi artırmadan fiyatları artırmayın” dedi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB)’un düzenlediği 8. Uluslararası Resort Turizm Kongresi “Geleceğin Turizmi Turizmin Geleceği” mottosuyla Antalya’da başladı. Resort Turizm Kongresi baş konuşmacısı Jet2Holidays CEO’su Steve Heapy önemli tespitlerde bulundu.

İngiliz tur operatöründe çağrı: Talebi artırmadan fiyatı artırmayın

Steve Heapy, İngiltere’de büyük bir havayolu şirketi olduklarını, 2019’da filolarında 103 uçakları olacağını belirterek, bu yaz 13 milyon kişiyi taşıdıklarını önümüzdeki yıl 15 milyon kişi taşıyacaklarını ifade etti. Heapy, “Yatırımlarımız devam ediyor. İngiltere’nin kuzeyinde çalışıyoruz. Türkiye’ye 9 farklı havalimanından uçuyoruz. Türkiye bizim için hızlı gelişen ülkelerden biri.” açıklamasında bulundu.

Turizm fiyatlarıyla ilgili de dikkat çekici tespitlerde bulunan Heapy, Avrupa’daki otel fiyatlarının yükseldiğini Türkiye otellerinin ise TL değer kaybetmesine rağmen akılcı davranıp fiyatlarını yükseltmediğini söyledi.

Heapy: İspanya’da yatlar ve Ferrariler aldılar

“Burada talep oranını iyi ayarlamak lazım. Kimi artışlar haklıydı. Çünkü oteller para harcıyorlar” şeklinde açıklamalarda bulunan Steve Heapy, “İspanya’da otelcilerin bir kısmı otellerine yatırım yaparken bir kısmı da kazandıkları ile yatlar ve Ferrariler aldılar. Bunların etkilerini önümüzdeki yıllarda daha iyi göreceğiz.

Fiyat artışları dengeli olmalı. Çok fazla olursa Türkiye pahalı hale gelebilir. Pahalı olmamalı buna özellikle dikkat etmeliyiz. Batı akdeniz’deki oteller fiyatlarını düşürüyorlar. Eğer Türkiye fiyatlarını hızlı artırır ve İspanya fiyatları düşürürse talep yine kayabilir. İnsanlar fiyattan ziyade ürün olarak seçiyorlar. Çok fazla artış olursa seçmeyebilirler.” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki otel kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin iyi seviyede olduğunu söyleyen Steve Heapy, “Lütfen talebi artırmadan fiyatları artırmayın” dedi.

Birinin kazandığı dönemde diğeri kazanamıyor

İspanya ile Türkiye’nin turizm hareketlerini kıyaslayan Heapy, “Birinin kazandığı dönemde diğeri kazanamıyor” açıklamasını yaptı. İspanya’daki otelcilerin de her şey dahil çalıştığını ve otellerine yatırım yaptıklarını anlatan Heapy, “İspanya ve Portekiz’deki hizmet Antalya kalitesinde değil fakat onlar da öğreniyorlar.

Türkiye’deki kaliteyi görünce onlar da kalitelerini artırıyor” diye konuştu. Daha dengeli bir model kurulması gerektiğini söyleyen Steve Heapy, ” Siz de biz de kazanmalıyız, pazara biz de yatırım yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Turistleri otelden çıkaracak alanlara yoğunlaşın”

Türkiye’ye gelen turistlerin bir daha gelmesi için sürekli çalışma yapılması gerektiğinin altını çizen Steve Heapy, İngiltere’nin soğuk ve nemli olduğunu Antalya’nın ikliminin ise çok iyi söyleyerek, “İnsanlar İngiltere gibi kötü hava şartlarının olduğu yerlerden kaçıyor. Bizde hava kötüyse insanlar tatile çıkıyor.” dedi.

Antalya’ya gelen turistlerin dışarı çıkmadığını söyleyen İngiliz CEO Heapy, bölgede çok önemli tarihi eserlerin olduğu ve bunların harekete geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi. İngiltere’nin Türkiye için çok büyük bir pazar olduğunu açıklayan Heapy, “Antalya’ya da kış aylarında da bisiklet, golf gibi farklı ürünler geliştirerek İngiltere pazarını değerlendirebilirsiniz” dedi. Otelde iyi imkanlar olmasına rağmen insanların farklı deneyimler istediğini söyleyen Steve Heapy, “Bunun için golf iyi bir ürün olabilir” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKTOB, Antalya, Geleceğin Turizmi Turizmin Geleceği, İngiliz tur operatörü, İngiliz turist, Jet2Holidays CEO'su Steve Heapy, Resort Turizm Kongresi, Turizm, Türk turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları