Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İngiliz havayolları çalışanı greve gidiyor

21 Mayıs, 2010 | 17:37

İngiliz Hava Yolları (British Airways) çalışanları, Yüksek Mahkeme’nin grevi engelleme kararına ilişkin temyiz davasını kazandı.

İngiliz Havayolları çalışanlarının böylece, gelecek haftadan itibaren greve gitmesi bekleniyor.

Yüksek Mahkeme, İngiliz Havayolları yönetiminin, çalışanların sendikası “Unite”ın mayıs ve haziran aylarında ayrı ayrı dönemlerde toplam 20 gün greve gitme kararına itirazını bu hafta başında aldığı kararla kabul etmişti. Mahkeme,İngiliz Havayolları yönetiminin, grev kararı için yapılan oylamada “usulsüzlük” yapıldığı gerekçesini onaylamıştı.

Ancak kararın ardından BA çalışanları sendikası “Unite”, konuyu temyiz mahkemesine taşıdı. Temyiz Mahkemesi dün aldığı kararla, Yüksek Mahkemenin kararını bozdu, böylece çalışanlar gelecek hafta başından itibaren greve gidebilecekler. Gelecek Pazartesi gününe kadar sendika ile yönetim arasında bir anlaşmaya varılmadıkça, BA çalışanlarının 24-28 Mayıs, 30 Mayıs-3 Haziran ve 5-9 Haziran olmak üzere toplam 15 gün iş başı yapması öngörülmüyor. BA yönetimi bu grevin hava yolu şirketine zararının yaklaşık 140 milyon sterlini bulabileceğini açıklamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, British Airways Eylem, British Airways Grev, British Airways Grevi Engellendi, İngiliz Havayolları, İngiliz havayolları Grev, İngiltere Haberleri, İngiltere İstanbul Başkonsolosu, İngiltere Teknoloji, İngiltere Yüksek Mahkeme, Turizm Haberleri, Yüksek Mahkeme, Yüksek Mahkeme Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları