Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İnegöl, Kültür-Sanat Festivali’ne hazırlanıyor

02 Mart, 2013 | 13:46

İnegöl, Kültür-Sanat Festivali'ne hazırlanıyor İnegöl, Uluslararası Kültür Sanat Festivali’ne hazırlanıyor.

Bursa İnegöl Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Festivali’yle ilgili hazırlıklar 5,5 aydır devam ediyor.

İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’nde Festival Genel Koordinatörü Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Kültür Komisyonu Başkanı Belediye Meclis Üyesi Nedim Bayram, Belediye Meclis üyeleri Gülbey Koçan, Mehmet Ergene ve Müfit Besler’den oluşan Belediye Kültür Komisyonu, Kültür ve Sosyal İşler Birim Sorumlusu Oğuz İlhan ile kültür dernek başkan ve yöneticileri katıldı.

Aylar öncesinden hazırlıklara başladıklarını açıklayan Yusuf Şen, “Şehrimiz çok yerden göç almış bir ilçe, bu durum ilçemizin geniş bir kültür mozaiği olmasını sağlıyor. Her yıl ilçemizdeki kültür dernekleri ve ulusal sanatçılar ile coşkulu bir şekilde birlik beraberlik içinde gerçekleştirdiğimiz festivalimiz bu yıl Ramazan ayı münasebetiyle 16 – 25 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. Bizler, kültür derneklerimizin gerek folklor ekipleri ile gerekse çadır standları ile festivale katılımlarını önemsiyoruz. Burada bu yılki ilk toplantımızı düzenliyoruz. İlerleyen günlerde yine sizlerle festivalimizin daha kaliteli, daha çeşitli olması ve sorunsuz yapılabilmesi noktasında istişareler için toplanılacaktır. İstedik ki, bugün hem siz ve kamuoyuyla festivalimizin tarihini paylaşalım hem de bu anlamda derneklerimizin çalışmalarına start vermelerini sağlayalım.” dedi.

Toplantı için tüm derneklere çağrı yapıldığını ifade eden Başkan Yardımcısı Şen, sözlerine şöyle devam etti: “Çeşitli sebeplerden dolayı toplantımıza katılamayan dernek başkanları, kültür sanat ve gençlik merkezimizden bu yıl ki festival ile ilgili katılım şartnamelerini temin edebilirler. Ben tüm katılan dernek başkanları ve yöneticilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, festivalimizin birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini temenni ediyorum.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa festivali, bursa inegöl, Bursa İnegöl Belediyesi, inegöl, inegöl festival, Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi, Uluslararası Bursa Festivali, Uluslararası Kültür Sanat Festivali,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları