Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İnciraltı termal turizm merkezi olacak

05 Mayıs, 2010 | 18:43

İzmir’in Balçova ilçesine bağlı İnciraltı Bahçelerarası mahallelerinin termal turizm merkezi olması için toplantılar düzenleniyor.

İzmir’in Balçova ilçesine bağlı İnciraltı Bahçelerarası mahallelerinin termal turizm merkezi olması için geniş katılımlı ikinci toplantı da düzenlendi. Plana göre bundan sonra projenin Koruma Kurulu’na gönderilmesi, denetim ve onay süreçleri yaşanacak. Daha sonra plan, 2011 yılı sonuna kadar uygulanmaya başlanacak.

İnciraltı’nda yaklaşık 5 bin kişiyi ilgilendiren, bin 500 tapulu ve 3 bin 500 tapusuz yerin bulunduğu bölgenin 1/5 bin ölçekli koruma amaçlı nazım imar planı ve 1/1000’lik koruma amaçlı uygulama imar planının yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, vatandaşlarla bir araya geldi.

Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu’ndaki toplantıya, mahalle sakinlerinin yanısıra Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Bakanlık Yatırım ve Gelişim Daire Başkanı Adnan Aslan, Yatırım ve İşletme Genel Müdür Yardımcısı Sedat Sert ve bürokratlar katıldı.

İnciraltı’ndaki arsa problemin mutlaka çözülmesi gerektiğini belirten Başkan Çalkaya, mevcut durumun sadece rant çevrelerinin işine yaradığını, çözümsüzlüğün ise arsa satışlarını hızlandırdığını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balçova Termal, Balçova Termal Tesisleri, Balçova Termal Tesisleri Haberleri, İnciraltı Termal, İnciraltı termal turizm, İnciraltı Turizm, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları