Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İmzalar Atıldı! TAV Resmen Küba’da

29 Kasım, 2016 | 09:50

TAV Havalimanları’nın yer aldığı konsorsiyum Küba’daki iki havaalanı için iyi niyet anlaşması imzaladı.

TAV Havalimanları’nın içerisinde yer aldığı konsorsiyum, Küba’daki iki havaalanı için iyi niyet anlaşması imzaladı.

TAV Havalimanları, Aéroports de Paris ve Bouygues Bâtiment International’dan oluşan konsorsiyum, Havana’daki Jose Marti Uluslararası Havalimanı’nın geliştirilmesi ve işletmesi ile San Antonio de los Banos Havalimanı’nın geliştirilmesine yönelik Küba hükümeti ile iyi niyet anlaşması imzaladı.

TAV Havalimanları, Jose Marti Havalimanı’nın işletme ve geliştirme hakkını içeren imtiyaz sözleşmesi için Küba hükümeti ile birebir görüşmelere başlandığını Ağustos ayında duyurmuştu. Sözleşmesinin ayrıca ülkenin batısında yer alan San Antonio de los Banos Havaalanı’nın geliştirme projesini de kapsadığı aktarılmıştı.

Şirketten o dönemde KAP’a yapılan açıklamada, söz konusu imtiyaz sözleşmesinin, havalimanının geliştirme, genişletme ve işletim hakkını içerdiği kaydedilmişti. Açıklamada, bu proje ile birlikte, 2015 yılında yaklaşık 5 milyon yolcuya hizmet veren Havana Jose Marti Havalimanı’nın, 2020 yılında 10 milyon seviyesinde yolcuya hizmet verecek kapasiteye ulaşmasının öngörüldüğü de belirtilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, Küba, TAV,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları