Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İlk Roma İmparatoru Augustus’un villası ziyarete açıldı

30 Ekim, 2015 | 06:50

Roma İmparatoru Augustus İlk Roma İmparatoru Augustus’un Napoli yakınlarıdaki yaşadığı villa, arkeologların yoğun çalışları sonrası ziyarete açıldı.

İtalya nın Napoli şehri yakınlarındaki Vezüv Yanardağı, 24 Ağustos 79 tarihinde iki gün süren aktif faaliyetleri sonucu, Pompeii şehrinin volkanik kül ve cürufun altına gömülerek yok olmasına neden olmuştu.

MÖ 27 – MS 14 yılları arasında hüküm sürmüş İlk Roma İmparatoru Augustus’un yaşadığı yerler ziyarete açıldı. Napoli yakınlarında Nola kasabasında, Agustus un gizli hazinelerini ortaya çıkaran muhteşem arkeolojik sit, ziyaretçilerini binlerce yıl geçmişe götürüyor.

Kolonlar, freskler ve mozaiklerle döşeli giriş holü, bir vadiye nazır bakan ve pişmiş toprak kiremitlerden yapılma büyük villadaki birkaç resepsiyon salonu, arkeologların yoğun çalışmalarıyla gün yüzüne çıkarıldı. Villa ve çevresindeki diğer tarihi eserler, ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaşıyor.

Roma İmparatoru Augustus, 19 Ağustos 14’te, babasının öldüğü yer olan Nola’yı ziyaret ederken hayatını kaybetti ve Tiberius, Augustus’un ölüm döşeğinde yanında bulunan Livia sayesinde imparator ilan edildi (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Augustus, Augustus napoli, Augustus roma, Augustus villa, İtalya, İtalya Roma, Napoli, Napoli italya, Napoli roma, Roma İmparatoru, Roma İmparatoru Augustus, Vezüv Yanardağı, Vezüv Yanardağı italya, Vezüv Yanardağı napoli,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları