Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İlk Roma İmparatoru Augustus’un villası ziyarete açıldı

30 Ekim, 2015 | 06:50

Roma İmparatoru Augustus İlk Roma İmparatoru Augustus’un Napoli yakınlarıdaki yaşadığı villa, arkeologların yoğun çalışları sonrası ziyarete açıldı.

İtalya nın Napoli şehri yakınlarındaki Vezüv Yanardağı, 24 Ağustos 79 tarihinde iki gün süren aktif faaliyetleri sonucu, Pompeii şehrinin volkanik kül ve cürufun altına gömülerek yok olmasına neden olmuştu.

MÖ 27 – MS 14 yılları arasında hüküm sürmüş İlk Roma İmparatoru Augustus’un yaşadığı yerler ziyarete açıldı. Napoli yakınlarında Nola kasabasında, Agustus un gizli hazinelerini ortaya çıkaran muhteşem arkeolojik sit, ziyaretçilerini binlerce yıl geçmişe götürüyor.

Kolonlar, freskler ve mozaiklerle döşeli giriş holü, bir vadiye nazır bakan ve pişmiş toprak kiremitlerden yapılma büyük villadaki birkaç resepsiyon salonu, arkeologların yoğun çalışmalarıyla gün yüzüne çıkarıldı. Villa ve çevresindeki diğer tarihi eserler, ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaşıyor.

Roma İmparatoru Augustus, 19 Ağustos 14’te, babasının öldüğü yer olan Nola’yı ziyaret ederken hayatını kaybetti ve Tiberius, Augustus’un ölüm döşeğinde yanında bulunan Livia sayesinde imparator ilan edildi (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Augustus, Augustus napoli, Augustus roma, Augustus villa, İtalya, İtalya Roma, Napoli, Napoli italya, Napoli roma, Roma İmparatoru, Roma İmparatoru Augustus, Vezüv Yanardağı, Vezüv Yanardağı italya, Vezüv Yanardağı napoli,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları