Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İlk “BM Dünya Coğrafi Enformasyon Konferansı” Çin’de yapılacak

26 Aralık, 2017 | 15:39

İlk kez düzenlenecek “Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Coğrafi Enformasyon Konferansı”nın Kasım 2018’de Çin’in Zhejiang eyaletinde yapılacağı bildirildi.

BM Genel Sekreter Yardımcısı Liu Zhenmin konuyla ilgili açıklamasında, konferansta coğrafi enformasyon alanındaki en yeni ilerlemelerin ele alınmasının beklendiğini belirtti.

Liu, konferansta ayrıca, coğrafi enformasyonun BM 2030 Yıllı Sürdürülebilir Gelişme gündemini desteklemesine ilişkin önlemlerin görüşüleceğini ve dünyanın karşı karşıya kaldığı tehditleri göğüslemek üzere deklarasyon hazırlanacağını ifade etti.

Çin’in coğrafi enformasyon çalışmaları, son yıllarda hızla gelişerek, Çin’in ekonomik ve sosyal gelişimine ve ekolojik uygarlık inşasına güçlü destek sağlıyor. Çin’in coğrafi enformasyon girişimleri de her geçen gün daha çok dünya sahnesine çıkıyor.

Bu nedenle BM İstatistik Ofisi, Haziran 2017’de Çin hükümetine BM Dünya Coğrafi Enformasyon Konferansı’nın ilkine evsahipliği yapması talebinde bulunmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşmiş Milletler, Çin, Çİn Zhejiang, Dünya Coğrafi Enformasyon Konferansı,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları