Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İlham perilerini Küba’da arıyorlar

07 Ekim, 2015 | 07:34

amerika küba Amerikalı ressamlar Kurtis Ceppetelli ve Matthew Malone, ilham perilerini Küba’da arıyorlar.

İki Amerikalı sanatçı Kurtis Ceppetelli ve Matthew Malone eşsiz resim tekniklerini kullanarak çeşitli enstantaneler toplamak adına Küba’ya seyahat ettiler. Kendilerine ‘kaile almayan ressamlar’ ismini veren ikili 2009 yılından beri birlikte çalışıyorlar ve Küba halkıyla tanışmak adına ülkeye geldiklerini belirtiyorlar.

Matthew Malone, Küba’ya gelme nedenlerini şöyle anlatıyor: “Birer artist olarak biz kendimize ilham verecek alanlar arıyoruz ve Küba Amerika’dan soyutlanmış haliyle bu konuda biçilmiş kaftan. Buraya kültürü araştırmak için geldik ve toplum oldukça saf ve temiz kalmış”

Ressam ikili aynı kanvasa çizim yapıyorlar ve yeteneklerini tek bir tuvalde paylaşıyorlar. Onlar eserlerini caz müzisyenlerin bestelerine benzetiyor ve dramatik renk değişikliklerini de duygu durum farklılıklarını anlatmak için kullanıyorlar.

Kurtis Ceppetelli ise çalışmalarını şu sözlerle anlattı: “Bu proje bizim diğer işlerimize can katacak, yeni bir enerji verecek. Bu insanlarla birlikte aynı havayı solumak onlarla aynı yerde yaşamak, tarihi eserlere onlarla bakmak bizim hayalimizdi. Şimdi o eserlerle daha fazla yaşanmışlığımız var.”

İkili son beş yıldır resmettikleri tablolarını Washington’da bulunan Brookland Artspace Gallery’de açılan bir retrospektif sergi ile Ekim ayı sonuna kadar sanatseverlere tanıtacaklar. Kurtis Ceppetelli ve Matthew Malone’nin Küba tabloları ise Washington Hillyer Members Gallery’de Ocak ayında sergilenmeye başlanacak (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba Amerika, Küba ressam, Kurtis Ceppetelli, Kurtis Ceppetelli küba, Matthew Malone, Matthew Malone küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları