Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İlham perilerini Küba’da arıyorlar

07 Ekim, 2015 | 07:34

amerika küba Amerikalı ressamlar Kurtis Ceppetelli ve Matthew Malone, ilham perilerini Küba’da arıyorlar.

İki Amerikalı sanatçı Kurtis Ceppetelli ve Matthew Malone eşsiz resim tekniklerini kullanarak çeşitli enstantaneler toplamak adına Küba’ya seyahat ettiler. Kendilerine ‘kaile almayan ressamlar’ ismini veren ikili 2009 yılından beri birlikte çalışıyorlar ve Küba halkıyla tanışmak adına ülkeye geldiklerini belirtiyorlar.

Matthew Malone, Küba’ya gelme nedenlerini şöyle anlatıyor: “Birer artist olarak biz kendimize ilham verecek alanlar arıyoruz ve Küba Amerika’dan soyutlanmış haliyle bu konuda biçilmiş kaftan. Buraya kültürü araştırmak için geldik ve toplum oldukça saf ve temiz kalmış”

Ressam ikili aynı kanvasa çizim yapıyorlar ve yeteneklerini tek bir tuvalde paylaşıyorlar. Onlar eserlerini caz müzisyenlerin bestelerine benzetiyor ve dramatik renk değişikliklerini de duygu durum farklılıklarını anlatmak için kullanıyorlar.

Kurtis Ceppetelli ise çalışmalarını şu sözlerle anlattı: “Bu proje bizim diğer işlerimize can katacak, yeni bir enerji verecek. Bu insanlarla birlikte aynı havayı solumak onlarla aynı yerde yaşamak, tarihi eserlere onlarla bakmak bizim hayalimizdi. Şimdi o eserlerle daha fazla yaşanmışlığımız var.”

İkili son beş yıldır resmettikleri tablolarını Washington’da bulunan Brookland Artspace Gallery’de açılan bir retrospektif sergi ile Ekim ayı sonuna kadar sanatseverlere tanıtacaklar. Kurtis Ceppetelli ve Matthew Malone’nin Küba tabloları ise Washington Hillyer Members Gallery’de Ocak ayında sergilenmeye başlanacak (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba Amerika, Küba ressam, Kurtis Ceppetelli, Kurtis Ceppetelli küba, Matthew Malone, Matthew Malone küba,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları