Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İlham perilerini Küba’da arıyorlar

07 Ekim, 2015 | 07:34

amerika küba Amerikalı ressamlar Kurtis Ceppetelli ve Matthew Malone, ilham perilerini Küba’da arıyorlar.

İki Amerikalı sanatçı Kurtis Ceppetelli ve Matthew Malone eşsiz resim tekniklerini kullanarak çeşitli enstantaneler toplamak adına Küba’ya seyahat ettiler. Kendilerine ‘kaile almayan ressamlar’ ismini veren ikili 2009 yılından beri birlikte çalışıyorlar ve Küba halkıyla tanışmak adına ülkeye geldiklerini belirtiyorlar.

Matthew Malone, Küba’ya gelme nedenlerini şöyle anlatıyor: “Birer artist olarak biz kendimize ilham verecek alanlar arıyoruz ve Küba Amerika’dan soyutlanmış haliyle bu konuda biçilmiş kaftan. Buraya kültürü araştırmak için geldik ve toplum oldukça saf ve temiz kalmış”

Ressam ikili aynı kanvasa çizim yapıyorlar ve yeteneklerini tek bir tuvalde paylaşıyorlar. Onlar eserlerini caz müzisyenlerin bestelerine benzetiyor ve dramatik renk değişikliklerini de duygu durum farklılıklarını anlatmak için kullanıyorlar.

Kurtis Ceppetelli ise çalışmalarını şu sözlerle anlattı: “Bu proje bizim diğer işlerimize can katacak, yeni bir enerji verecek. Bu insanlarla birlikte aynı havayı solumak onlarla aynı yerde yaşamak, tarihi eserlere onlarla bakmak bizim hayalimizdi. Şimdi o eserlerle daha fazla yaşanmışlığımız var.”

İkili son beş yıldır resmettikleri tablolarını Washington’da bulunan Brookland Artspace Gallery’de açılan bir retrospektif sergi ile Ekim ayı sonuna kadar sanatseverlere tanıtacaklar. Kurtis Ceppetelli ve Matthew Malone’nin Küba tabloları ise Washington Hillyer Members Gallery’de Ocak ayında sergilenmeye başlanacak (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba Amerika, Küba ressam, Kurtis Ceppetelli, Kurtis Ceppetelli küba, Matthew Malone, Matthew Malone küba,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları