Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İlginç tatil anketi

16 Temmuz, 2013 | 11:56

İlginç tatil anketi Uçak bileti arama ve karşılaştırma motoru Skyscanner, köpek sahibi seyahatseverlere sevimli dostlarının tatillerini nasıl etkilediğini sordu.

1000’in üzerinde köpek sahibi seyahatsever ile yapılan anketin sonuçları oldukça ilginç.

Anket sonuçlarına göre; tatilde kadınlar köpeklerini eşlerinden, ailelerinden ve arkadaşlarından daha çok özlüyor. Erkek katılımcılar içinse durum tam tersi. Erkek katılımcıların %37’si eşlerini köpeklerinden daha çok özlüyor, kadınlar için bu oran sadece %21’de kalıyor. Kadınların tatilde köpeklerini özleme oranı ise %37.

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner’ın, 1.000’i aşkın köpek sahibi seyahatsever ile gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre, kadınların seyahatte köpeklerini eşlerinden daha çok özlediği ortaya çıktı.

Kadınların köpeklerine olan tutkusu tatil döneminde de devam ediyor. Kadın seyahatseverlerin pek çoğu tatildeyken bile köpekleri ile iletişimi bir türlü koparamıyor. Katılımcılar, tatildeyken köpeklerinin iyi olup olmadığını öğrenmek için onları bıraktıkları yakınlarını sık sık arıyor ya da onlara mesaj atıyor. Bazıları ise köpekleri ile telefonda bile konuşuyor.

Mektup Yazanlar Bile Var

Anket sonuçları seyahatseverlerin sevimli dostlarından kopmak istemediklerini de ortaya koyuyor. Tatildeyken köpekleriyle Skype ile görüşme yapanlar hatta işi bir adım öteye götürüp köpeği adına mektup ya da kartpostal yazanlar bile var.

Tatilde Onlarsız Yapamıyoruz

Avrupa’nın en çok kullanılan uçak bileti karşılaştırma motoru Skyscanner’ın araştırmasına göre tatilde köpeğini çok özlediği için tatilini yarıda kesmeye karar veren seyahatseverler de bulunuyor. Tatile çıkan köpekleriyle çıkan seyahatseverlerin %22’si ise tatilde sevimli dostlarıyla fotoğraf çektiriyor.

Ankete katılan köpekli seyahatseverler, tatilde köpeklerinden ayrılmanın çok zor olduğunu belirtiyor. Katılımcıların yaklaşık beşte biri köpekleri olmadan tatile çıkmadıklarını belirtirken, %20’si de çocukları ya da arkadaşlarındansa sevimli dostlarının kendileri için daha iyi tatil arkadaşı olduğunu söylüyor.

Seyahatseverlerin Tatilde Köpekleri ile İletişim Kurma Şekilleri

Köpeklerinin durumlarını öğrenmek için yakınlarını aramak ya da onlara mesaj göndermek – %40
Telefonda köpekleri ile görüşmek – %14
Köpeklerine kartpostal göndermek- %6
Kartpostalı köpeklerinin ismine göndermek- %5
Skype – %5

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
anket, kadınlar tatil, köpekler tatil, Seyahatsever, Skyscanner, Skyscanner anket, Tatil, tatil anketi,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları