Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ilgaz’daki otellerde büyük yoğunluk

31 Ocak, 2013 | 17:07

Ilgaz'daki otellerde büyük yoğunluk Kış turizminin önemli merkezlerinden biri olan Ilgaz’daki otellerde ve kayak tesislerinde sömestr tatilinde yüzde 100’e yakın doluluk yaşanıyor.

Ankara’ya en yakın kayak merkezi olma özelliği taşıyan Ilgaz’daki otellerde sömestr tatilinden dolayı yer bulmak zorlaştı.

Toplam bin 500 yatak kapasitesine sahip otellerin birçoğu yüzde 100 doluluk oranına ulaşırken, bazı işlemelerde sadece bir kaç oda boş kaldı.

Tatilcilerin gelmesine az bir süre kala 1 metreyi aşan kar kalınlığı ile Ilgaz, kayak severleri bekliyor.

Ilgaz Dağı Oteller Birliği Başkanı Eray Öztürk,  yaptığı açıklamada, Ilgaz Kayak Tesisleri’nin en keyifli günleri yaşadığını söyledi.

Kayak tesislerinde oldukça yoğun günler yaşadıklarını ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:
”Şu anda bütün tesislerimiz yüzde 100’e yakın doluluk oranına ulaştı. Bazı otellerin bir iki odaları boş gibi ama en yoğun günlerimizi yaşıyoruz. Dediğim gibi bütün tesisler dolu. Son zamanlarda güzel kar yağdı. Sis ve fırtına yok. Dolayısıyla misafirlerimiz oldukça mutlular. Şu anda bütün pistlerimiz açık. Allah’a şükürler olsun ki herhangi bir sıkıntı bela da yok. Ayrıca, gelen misafirlerimiz geceleri de kayak yapabiliyorlar. Dolayısıyla Ilgaz, en keyifli günlerini yaşıyor, inşallah nazar değmez öyle gider, gayet keyifli.”

Öztürk, özellikle misafirlerin sömestr tatilinde çocuklarına karne hediyesi olarak Ilgaz’a getirdiklerini vurgulayarak, ”Kayak severler, hem çocuklarının okul karnelerini değerlendirmek hem de biraz daha dinlenmeleri için Ilgaz kayak tesislerini yoğun bir şekilde talep ediyorlar. Ilgaz’da, Ankara’ya oldukça yakın bir bölge. Ağırlıklı olarak Ankara olmak üzere daha sonra İstanbul’dan gelen misafirlerimiz var. Ilgaz Kayak Tesisleri çok yoğun” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eray Öztürk, Ilgaz, Ilgaz Dağı, Ilgaz dağı KAyak, Ilgaz Dağı Oteller Birliği Başkanı, Ilgaz Dağı Oteller Birliği Başkanı Eray Öztürk, Ilgaz Kar Kalınlığı, Ilgaz Kayak Merkezi, Ilgaz Kayak Tesisleri, ılgaz mountain resort, ılgaz oteller, Kış Turizmi, Sömestr Tatil Rezervasyonu, Sömestr tatili, Türkiye Kış Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları