Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ilgaz’da kayak keyfi başladı

02 Ocak, 2011 | 17:06

Türkiye’nin önemli kış ve kayak merkezlerinden Ilgaz Dağı, modern tesislerle donatılıyor.

1975 yıllında kurulan ve ömrünü tamamlayan Ilgaz Dağı’ndaki telesiyej 4 milyon dolarlık yatırımla yenilendi. Son teknoloji ürünü olan yeni telesiyej sayesinde yüzlerce kayaksever, artık sıra beklemeden Ilgaz’da kayak kaymanın keyfini yaşamaya başladı.

Kayak merkezleri arasında en rahat ulaşılabilen konumda olan ve Ankara-Kastamonu karayoluna 1.5 kilometre uzaklıktaki Ilgaz Dağı Kayak Merkezi, daha cazip hale getirildi. Özellikle Başkent’ten yoğun talep karşısında tesisler hafta sonları, yılbaşı ve sömestr tatillerinde dolarken, mekanik tesislerde görülen istenmeyen sorunların önüne geçilmesi hedefleniyor. 1975 yılında kurulan ve ekonomik ömrünü dolduran 900 metrelik telesiyejin kaldırılarak, yerine kurulan yeni dörtlü sandalyeli telesiyej hizmet vermeye başladı.

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından yapılan çalışma ile Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’nin tüm mekanik tesisleri 4 milyon dolarlık yatırımla yenilendi. Türkiye Kayak Federasyonu yetkilileri, yeni kurulan telesiyej ile birlikte hiç beklemeden 4 turnikeden saatte bin 200 kişinin, 2 dakikada zirveye çıkarıldığını belirtti. İşletmesi Türkiye Kayak Federasyonu tarafından yapılacak telesiyejde tek çıkış 7.5 TL, gün boyu çıkış ise 30 TL olarak belirlendi.

Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’nin, amatör ve acemi kayakçılar için de yeni olmak üzere 400 metre uzunluğunda T-bar ve 2 kilometre uzunluğunda teleski, toplam 5 kilometrelik pistleri ve otelleriyle kayak tutkunlarının ilk tercihleri arasında yerini alacağı belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ilgaz dağı KAyak, Ilgaz Kar, Ilgaz kayak, Türkiye Kış Turizmi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları