Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İlber Ortaylı’dan Göbeklitepe açıklaması: Daha fazla dikkati çekecek!

26 Eylül, 2018 | 16:49

İlber Ortaylı'dan Göbeklitepe açıklaması: Daha fazla dikkati çekecek!

Tarihçi akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Göbeklitepe’nin ilerleyen yıllarda çok daha fazla dikkati çekeceğini açıkladı.

Temaslarda bulunmak üzere, Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan ve İsviçre, Vietnam, Singapur, Fransa ve İtalya’nın da aralarında bulunduğu ülkelerin eski Ankara büyükelçileri ile Şanlıurfa’ya bir araya gelene Prof. Dr. İlber Ortaylı, 3 ay önce UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Göbeklitepe ören yerini ziyaret etti.

İlber Ortaylı’dan Göbeklitepe açıklaması: Daha fazla dikkati çekecek

Heyete Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi eşlik ederken, bölgede yürütülen hizmetlere ilişkin bilgiler de verdi.

Göbeklitepe ören yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada bulunan Prof. Dr. İlber Ortaylı, 12 bin yıllık tarihe sahip bir kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Prof. Dr. Ortaylı, Göbeklitepe

Prof. Dr. Ortaylı, Göbeklitepe’nin öneminin zamanla çok daha iyi anlaşılacağını belirterek, “Beraberimizde emekli büyükelçiler var. Bazılarımız daha önce gördü bazılarımız ise Göbeklitepe’yi ilk kez görme fırsatı buldu. Göbeklitepe hakkında daha önce UNESCO için raporlar hazırlamıştık. Göbeklitepe ilerleyen yıllarda çok daha fazla dikkati çekecektir. UNESCO listesinde olması bu ören yerinin etrafına da şehre de büyük bir gelir getirir.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. İlber Ortaylı ve beraberindeki heyet, Balıklıgöl Yerleşkesi ve Şanlıurfa Müze Kompleksi’nde de gezi ve incelemelerde bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balıklıgöl, Demet Sabancı Çetindoğan, Göbeklitepe, Nihat Çiftçi, Prof. Dr. Ortaylı, Şanlıurfa Belediye Başkanı, Şanlıurfa Müze Kompleksi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları