Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İDO geri adım attı

19 Temmuz, 2012 | 10:31

İDO geri adım attı. İstanbul Deniz İşletmeleri (İDO), tek fiyat uygulamasına dönüyor.

Nationalturk – İnternetten bilet satışında yaşanan aksaklıklar, son dakika ve hafta sonu fiyatlarındaki büyük artışla dikkat çeken İstanbul Deniz İşletmeleri (İDO), tek fiyat uygulamasına dönüyor.

İDO’nun yüzde 30 ortağı Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın Hürriyet gazetesine konuştu ve hata yaptıklarını kabul ederek tüm yolculardan özür diledi.

Tepkiyi hak etmemelerine rağmen tüm yolculardan özür dilediğini belirten Hamdi Akın, “Yönetiminde bile olmadığım İDO’nun fiyat ve bilet satışı konusundaki aksaklıklarından sorumlu tutulmak beni çok üzdü. Ama yanlışlarımızı anladık, çözmek için bir eylem planı hazırladık. Cuma (yarın) gününden itibaren biletlerde tek fiyat uygulamasına geri dönüyoruz. İDO’da Belediye döneminde ekonomi sınıfı 22 lira olan bilet fiyatını sadece yüzde 10 zamla 24 lira olarak sabitlemeyi planlayan bir çalışma yürütülüyor. Bunun dışında hafta sonları yoğun talepten dolayı bilet fiyatının 26 lira olması planlanıyor. Ayrıca son dakika fiyatlaması, farklı koltuk fiyatı gibi tüm uygulamaları kaldırdık. Yeni fiyat tarifesi ve uygulamalar önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacak. Kısacası hakkımız olduğu halde zam yapmak istedik ancak bunu bile beceremedik” ifadelerini kullandı.

İDO’daki krizin medyaya yansımasından sonra olaylardan haberdar olduğunu belirten Hamdi Akın, “O süreçte iki gün üst üste İDO’ya gittim. Ne olup bittiğini öğrenmeye çalıştım. Önder Sezgi ve ekibinin çok iyi niyetli çalıştıklarını gördüm. Her gün kendim bilet almak üzere dışardan sisteme girdim ve bir keresinde ben de bilet alamadım. 16 Haziran’daki yönetim kurulu toplantısına bile girdim. Arkadaşlara, ‘Ne olur yolcunun hayatını kolaylaştırın, bunun için fiyat dahil ne gerekiyorsa yapın’ dedim. Ondan sonra oturduk fiyatları yeniden düzenledik” dedi.

İDO’da zam yok!

İDO’yu devraldıkları günden bu yana dövizdeki yükseliş ve hükümetin aldığı kararla kırsal yakıt yerine euro-dizel yakıt kullanma zorunluluğunun yıllık 68 milyon TL maliyet farkı getirdiğini ancak kendilerinin bunu yolcu fiyatlarına yansıtamadığını belirten Akın şunları söyledi:

“Şu anda zararına çalışıyoruz. Normalde bizim yüzde 40’a yakın zam yapmamız lazımdı. Ancak fiyat krizinin etkilerini ve kötü şöhreti silene kadar artık zam yapmadan çalışmak zorundayız… Maliyet artışlarına rağmen gereken zammı yapmadık ama yine de kazıklayan şirket konumuna düştük. Bu arada özeleştirimizi de yaparak, hatalarımızı da kabul ediyorum. Ve bu hatanın bedelini de fazlasıyla ödedik. Bu yıl bizim açımızdan kayıp. Ama şirketi aldığımıza pişman değiliz. Önemli olan geleceğimizi kaybetmemek.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hamdi Akın, Hamdi Akın özür diledi, İDO, İDO Bandırma, İDO feribot, İDO fiyatları, İDO özür, İDO özür diledi, İDO tek fiyat, İDO tek fiyata dönüyor, İDO tepki, İDO zam yok, Yenikapı Bandırma, Yenikapı Bandırma İDO,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları