Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ICF Airports, 17 havayolu şirketiyle anlaşma imzaladı / Turizm Haberleri

15 Şubat, 2011 | 18:07

ICF Airports, 17 havayolu şirketiyle anlaşma imzaladı / Turizm Haberleri

ICF Airports Antalya Havalimanı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Routes Turizm Akdeniz Forumu, Akdeniz’in havacılık ve turizm sektörlerinden yaklaşık 300 delegeyi bir araya getirdi. Katılımcı firmaların karar verici yetkilileri tarafından temsil edildiği ve toplam 752 ikili görüşmenin yapıldığı forumda, ICF Airports 17 yeni iş anlaşmasına imza attı. ICF Airports Antalya Havalimanı, Aeroflot ve bünyesinde bulunan dokuz farklı firmanın yanı sıra Wizz Air, Lufthansa, Smartwings, Malev, Chamwings, Transavia ve Jat Airways ile anlaşma yaptı.

Antalya’da düzenlenen Routes Turizm Akdeniz Forumu sona erdi. Forum, ICF Airports Antalya Havalimanı için önemli iş bağlantılarıyla sonuçlandı. Anlaşmaya varılan şirketler arasında, Haziran 2011’den itibaren Budapeşte-Antalya uçuşlarına başlayacak Wizz Air, Almanya’dan tarifeli seferlere başlayacak olan Lufthansa havayolları ve Mart 2011 tarihinden itibaren Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’dan Antalya’ya tarifeli seferler düzenleyecek olan Smartwings havayolları bulunuyor. Bunların yanı sıra, 2012’de 12 ay boyunca haftada üç defa Budapeşte’den sefer düzenlemek üzere Malev Havayolları ve charter uçuşlardan haftada iki kez düzenlenecek tarifeli uçuşlara geçiş yapmak üzere Sırbistan havayolu Jat Airways ile anlaşma yapıldı.

Ayrıca Cham Wings Havayolu haftada iki kez Ürdün, Irak ve Lübnan’dan topladığı yolcuları Şam aktarmalı olarak Antalya’ya getirecek, böylece Cham Wings ile giriş yapan yolcu sayısı yüzde 50 artacak. Transavia Havayolu ise Paris güzergahına ilave olarak Nautes destinasyonunu açıyor ve bu yeni destinasyonla birlikte yolcu sayısında yüzde 50 artış hedefleniyor.

Son olarak Rus Aeroflot ile masaya oturan ICF Airports, Aeroflot bünyesinde bulunan dokuz firma da dahil olmak üzere frekans artırmaya ve yeni destinasyonlar oluşturmaya yönelik anlaşma imzaladı.

Routes Turizm Akdeniz Forumu boyunca Akdeniz çanağından gelen delegeler arasında toplam 752 görüşme gerçekleşti. Sayıları 283’ü bulan katılımcıların 55’i havayolu ve tur operatörü delegeleri, 75’i havaalanı delegeleri ve geri kalan katılımcılar otel zinciri, yer hizmetleri veren firmaların delegelerinden oluşuyor.

Forumun ikinci günü gala yemeğinde konuşan ICF Airports Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Çeçen, Routes Formu’nun ilk kez turizm sektörünü de kapsayacak şekilde Antalya’da düzenlendiğini belirtti. Çeçen, “Küresel bir organizasyon olan Routes ile birlikte Antalya için bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Burada alacağınız kararların, yapacağınız iş görüşmelerinin beklentilerinizi karşılayacağını umuyorum.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Havalimanı, Antalya ICF Airports, ICF Airport, ICF Airports, ICF Airports Anlaşma, ICF Airports Antalya, Jat Airways, Routes Turizm Akdeniz Forumu, Turizm Akdeniz Forumu, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları