Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ICAO açıkladı: Bir yılda tam 4.1 milyar insan uçtu!

19 Ocak, 2018 | 10:49

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), 2017 yılında uçak yolculuğunu tercih edenlerin sayısını açıkladı. ICAO’nun verilerine göre geçtiğimiz yıl dünyada uçak yolculuğunu tercih edenlerin sayısının tam 4.1 milyar.

2016 yılına oranla uçak yolculuğunu tercih edenlerin oranında 7,1 artış olduğu, artışta ucuz yolcu taşıyan hava yolları şirketlerinin etkili olduğu açıklandı.

Uçak ile yolculuk yapanların % 30’luk bölümünün ucuz havayollarını seçtiği belirtilen yıllık raporda, bir yılda 37 milyon uçuşun yapıldığı ifade edildi.

En çok tercih edilen kıta %37 ile Avrupa

Havayolunu tercih eden kıtalarda % 37 ile Avrupa en yüksek paya sahip olurken, 2017’de 8,1 oranında büyüme sağladı. İkinci sırayı yüzde 29’luk payı ile Asya pasifik bölgesi 9.6 oranında büyüme sağladı.

Afrika kıtasında yüzde 7,6 büyüme gözükürken, Güney Asya yüzde 9,6 oranında büyüdü. Avrupa yüzde 8,1 büyüme gösterdi. Latin Amerika % 10 ile en çok artış gösteren bölge oldu. Kuzey Amerika ise yüzde 4,5 oranında büyüme gösterebildi.

Fang Liu: Hava seyahati büyümesi artış kaydediyor

ICAO Genel Sekreteri Dr. Fang Liu, hava trafiğinin artmasının Birleşmiş Milletler Gündemi “2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri”ne ulaşılmasına yönelik önemli katkılarda bulunduğunu belirterek, “Küresel ekonomik koşulların iyileştirilmesi ile hava seyahati büyümesi artış kaydediyor.

Dünya genelinde gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) büyümesinin 2017’de yüzde 2.7, artış kaydetti. Büyüme 2018’de yüzde 2.9’a kadar çıkmasını bekliyoruz. Yaşanılan bu gelişmelerin her sektöre olduğu gibi havacılık sektörüne de yansıdığı görmekteyiz” açıklamalarını yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
4.1 milyar insan uçtu, En çok tercih edilen kıta, Fang Liu, GSYİH, ICAO, ICAO Genel Sekreteri Dr. Fang Liu, la, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları