Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

IBM Hatay turizmini değerlendirdi

28 Ekim, 2011 | 11:28

IBM, topluma fayda sağlamak amacıyla, 2007 yılında Kurumsal Hizmet Gücü adında gönüllü bir hizmet programı oluşturdu.

Program dâhilinde, farklı ülkelerden ve iş birimlerinden gelen IBM çalışanları, kendi uzmanlık alanlarındaki yetkinliklerini ve deneyimlerini, dünyanın dört bir yanındaki sivil toplum kuruluşlarıyla ‘gönüllü’ olarak paylaşıyor.

Bu çerçevede IBM Kurumsal Hizmet Gücü ekibi, ekim ayı süresince Hatay’daydı. Hatay’da turizmin gelişmesi için çalışmalar yapan 9 kişiden oluşan ve 5 farklı ülkeden gelen IBM ekibi, Hatay ilinde turizmin teşvik edilmesi ve e-devlet hizmetlerinin geliştirilmesi üzerine çalıştı. Çalışmaları sonucunda elde ettikleri verileri Antakya Belediyesi’nde ve ATSO’da düzenledikleri toplantılarla paylaştı.

Ekibin 4 kişilik ilk alt grubu turizmin gelişmesini desteklemek amacıyla teknolojiyi kullanarak Hatay’ın tanıtımı ve turizmin teşvik edilmesini planlamak üzerine çalıştı. Bir aylık çalışma sonucunu da ATSO’da düzenledikleri toplantıda ilgili kişilere aktardı.

AMACIMIZ HATAY’IN TURİZMDEKİ PAYINI ARTTIRMAK

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, “ATSO olarak projedeki amacımız; dinler ve kültürler tarihinin beşiği olan Hatay’ın turizmden aldığı payın artmasına ve bölgede sürdürülebilir ekonomik kalkınma sağlanmasına katkıda bulunmaktır. Bu doğrultuda, IBM’in ülkemize gelen uzmanlarının 1 ay süren yoğun çabalarıyla, teknolojiden faydalanarak Hatay şehrinin tanıtılması ve turizmin teşvik edilmesi için öneriler sunulması, şehri tanıtıcı bir internet platformunun ve turizm e-ticaret yeteneklerinin geliştirilmesi için çok önemli çalışmalar ortaya çıkmıştır. Bu çalışmaların, Hatay’da turizmin tanıtılmasına, gelişmesine, turizmin geniş istihdam alanları yaratmasına, Hatay’ın turizmden aldığı payın artmasına ve bölgede sürdürülebilir ekonomik kalkınma sağlanmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz. İlimizin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunan IBM’e teşekkür ederiz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hatay Turizmi, Hikmet Çinçin, IBM Hatay, IBM Hatay turizm, IBM Hatay turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları