Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İbiza, Airbnb’den Evlerini Pazarlayanlara Cezai İşlem Yapıldığı Açıklandı

15 Ağustos, 2017 | 12:29

 

İbiza Airbnb

İbiza’da Airbnb üzerinden evlerini pazarlayarak haksız kazanç sağlamaya çalışanlar cezai süreç başlatıldı

İbiza’da Airbnb üzerinden evlerini “kahvaltı dahil, ücretsiz wi-fi v.b.” hizmetler vererek pazarlayanlara mahkeme yolu gözüktü. Baleares hükümeti, haksız kazanç elde ettikleri gerekçesiyle, Airbnb ile çalışanlara cezai yaptırım getirileceği açıklandı.

 

Bir kaç ay öncesinde çıkarılan yasa gereği Baleares adasında, Airbnb aracılığıyla veya farklı internet kanalları üzerinden ev veya villalarını pazarlayanlara yönelik kanun değişikliği yapılmış ve yürürlüğe konulmuştu. Şimdi ise kanun gereği, denetlemeler sıklaştırıldı ve cezai işlemlerin başlatıldığı açıklandı.

 

 

 

Geçtiğimiz günlerde bir ev sahibine haksız kazanç elde ettiği için 40.000 euro para cezasına maruz kaldı. Kanun gereği, Evini günlük Airbnb gibi sitelerden kiralayarak haksız kazanç edenlere veya illegal bahis siteleri gibi bir çok haksız kazanca yol açan işlerden yakalananlara 4.000 euro ila 400.000 euro para cezası kesileceği açıklanmıştı.

 

Son zamanlarda İspanya‘da artan turist sayısı ve buna istinaden evlerini günlük kiralayan ev sahiplerinin kazançları da artmaktadır. Baleares adası sakinleri fazla turist gelmesinden rahatsız olurken turistlere evlerini açanlara da karşı gelmektedirler. Aynı şekilde otellerinde Airbnb’ye karşı savaş açmaları, Baleares adası hükümetinin bu kanunu çıkartmasına neden olmuştur.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbnb, Baleares Adası, İbiza,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları