Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İberia Havayolları’ndan rekor zarar

25 Şubat, 2010 | 18:28

İberia Havayolları'ndan rekor zarar İspanyol havayolları İberia, 2009 yılında 273 milyon avro zarar ettiğini açıkladı.

En son 1995 yılında zarar eden ve 13 yıl aradan sonra yeniden zor bir dönem geçiren İberia’nın 273 milyon avroluk zararının rekor bir rakam olduğu açıklandı.

Rapora göre, İberia Havayolları 2009’da bir önceki yıla oranla gerek yolcu sayısı gerekse kargoda düşüş yaşadı. İberia şirketi “tarihimizin en zor işletme dönemlerinden birini geçirdik” açıklamasında bulunurken, yolcu sayısında yüzde 21,2’lik düşüş olduğu ve bunun gelirde yüzde 12,6’lık azalma yaşanmasına neden olduğu bildirildi.

İberia yöneticileri, Bristish Airways ile birleşmek için yürütülen görüşmelerin sonuçlanmak üzere olduğunu ve gelecek haftalarda imzanın atılabileceğini söylerken, birleşmeden doğacak yeni şirketin 1 Ocak 2011’den itibaren uçuşlarına başlaması öngörülüyor.

İberia-British birleşmesinin Avrupa’daki en büyük üçüncü havayolu grubunu oluşturacağı açıklanırken, 419 adetlik uçak filosu ile dünyada 205 destinasyona uçulacağı ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bristish Airways, İberia Havayolları, İberia Havayolları Rekor Zarar, İberia Havayolları Şirketi, İberia Havayolları Zararı, İspanyol İberia Havayolları, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları