Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Iberia havayolları 440 uçuşu iptal etti

28 Ekim, 2009 | 10:55

Iberia havayolları İspanya’nın en büyük havayolu şirketi Iberia Havayolları’nda, işçilerin grevi sebebiyle iki günde 440 uçuşu iptal edildi.

Iberia Havayolları, Cuma günü yaptığı açıklamada Pazartesi ve Salı günleri için planlı olan 440 uçuşu grevden dolayı iptal ettiklerini açıkladı.

CTA ve SITCPLA sendikalarında örgütlü olan 4 bin 300 İberia Havayolları çalışanının başladığı grev hala sürüyor. Geçtiğimiz günlerde yenilenen toplu sözleşmelerden sonuç alamayan sendikalar, 4 yıldır zam yapılmayan maaşlara derhal zam yapılmasını istiyor. Şirketse ekonomik krizi bahane ederek, zam yapmaktan kaçınıyor.

Grevle birlikte Madrid, Barselona, Valensiya gibi İspanya’nın iç uçuşlarıyla Lizbon, Londra, Frankfurt ve daha bir çok yere gerçekleştirilecek uluslarası uçuşlar iptal edildi. Bununla birlikte yüz binlerce insan uçak biletlerini ertelemek ya da iptal etmek zorunda kaldı.

Iberia Havayolları yönetimi kararında diretirse, işçiler, 10-11 Kasım’da da greve çıkacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barselona, CTA, Frankfurt, İberia Havayolları, Iberia havayolları Grev, İberia Havayolları Haberleri, İbiza, İbiza adası balayı, İbiza gece hayatı, İbiza Gezisi, İbiza Kızları, İbiza tatili, İbiza turları, İbiza Turu, İspanya Gezisi, İspanya Turları, Lizbon, Londra, Madrid, SITCPLA sendikaları, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Valensiya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları