Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

IATA, Türkiye’nin Rusya’yı geçeceğini açıkladı!

15 Kasım, 2018 | 12:55

IATA, Türkiye'nin Rusya'yı geçeceğini açıkladı!

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) hazırladığı raporda Türkiye’nin 2021’den sonra Doğu Avrupa ve Orta Asya ülkeleri arasında hava taşımacılığı sektöründe Rusya’yı geride bırakarak lider konumda olacağı belirtildi.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) açıkladığı raporda Türkiye’nin hava taşımacılığında lider konuma geçeceği vurgulandı.

IATA, Türkiye’nin Rusya’yı geçeceğini açıkladı!

IATA düzenlediği raporda Türkiye’nin 2021’den sonra Doğu Avrupa ve Orta Asya ülkeleri arasında hava taşımacılığı sektöründe Rusya’yı geride bırakarak lider konumda olacağı ifade edildi.

Yayınlanan IATA raporunda, Rusya’nın hava taşımacılığında Doğu Avrupa ve Orta Asya ülkeleri arasındaki yerini 2021’den sonra Türkiye’ye kaptıracağı belirtilirken, Rusya’da 2017 yılındaki toplam yolcu hacmi 90 milyon olduğu ifade edildi. Sputnik’in haberine göre, bu sayının 2037 yılında 159 milyon kişiye kadar yükselmesi bekleniyor. Türkiye’nin sektördeki yolcu sayısının ise 83 milyondan 173 milyona çıkması öngörülüyor.

Yayımlanan rapora göre, hava taşımacılığında ilk 5’e Türkiye ve Rusya’dan sonra Polonya ve Romanya girecek. Çekya’yı yerinden edecek Ukrayna da beşinci sırada kendine yer bulacak.

Bu arada IATA’ya göre, ülkelerdeki mevcut politik durumun korunması halinde 2037 yılında dünyadaki toplam hava yolcusu sayısı 7 milyara yükselecek. Sektördeki liberalleşme ve gelişmeler yolcu sayısını 10 milyara kadar çıkarabilir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hava taşımacılığı, Hava taşımacılığı sektörü, IATA, Rusya, Türkiye, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları