Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

IATA: Hava seyahatindeki toparlanma yavaşlıyor

16 Ekim, 2010 | 14:32

Hava seyahatindeki toparlanmada yavaşlama görüldüğü ve iş seyahatlerindeki büyümenin ekonomi sınıfındaki büyümeyi geçtiği bildirildi.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından yayınlanan aylık trafik monitörüne göre, Ağustos’ta geçen yılın aynı dönemine göre daha yavaş büyüme kaydedildi. Raporda, 2009 Ağustos’ta krizin etkilerinin geçmesinin ardından ani bir büyüme yaşandığı hatırlatıldı.

Havayolu endüstrisinin ne kadar sağlıklı olduğunu ölçen IATA, ‘istatistikler incelendiğinde uluslararası hava taşımacılığında krizin ardından görülen hızlı toparlanmanın artık yavaşladığını gördüklerini’ belirtti.

İstatistiklere göre üst ve ekonomi sınıflarında seyahat eden yolcu sayısında sezona göre ayarlandığında Temmuz ve Ağustos ayları arasında yüzde 1 ile 1.5 arasında düşüş yaşandı. Bunun yanı sıra Ağustos’ta business (iş) veya first (birinci) sınıfta seyahat eden yolcu sayısı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9.1 arttı. Ekonomi sınıfı yolcu sayısında ise yüzde 6.2’lik artış kaydedildi.

Yaklaşık 230 üyeye sahip IATA, geçen yıla kıyasla bu sene üst sınıf yolculuğa olan talebin yüzde 17 arttığını belirtti. Fakat IATA, bu artışın yüzde 99’unun bu yılın ilk çeyreğinin sonlarına doğru görüldüğünü vurguladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havacılık, Havacılık sektörü, IATA, IATA Acenteler, IATA HAberleri, IATA Hava Sektörü, Uluslararası Hava Taşımacılığı, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları