Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

IATA: Hava seyahatindeki toparlanma yavaşlıyor

16 Ekim, 2010 | 14:32

Hava seyahatindeki toparlanmada yavaşlama görüldüğü ve iş seyahatlerindeki büyümenin ekonomi sınıfındaki büyümeyi geçtiği bildirildi.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından yayınlanan aylık trafik monitörüne göre, Ağustos’ta geçen yılın aynı dönemine göre daha yavaş büyüme kaydedildi. Raporda, 2009 Ağustos’ta krizin etkilerinin geçmesinin ardından ani bir büyüme yaşandığı hatırlatıldı.

Havayolu endüstrisinin ne kadar sağlıklı olduğunu ölçen IATA, ‘istatistikler incelendiğinde uluslararası hava taşımacılığında krizin ardından görülen hızlı toparlanmanın artık yavaşladığını gördüklerini’ belirtti.

İstatistiklere göre üst ve ekonomi sınıflarında seyahat eden yolcu sayısında sezona göre ayarlandığında Temmuz ve Ağustos ayları arasında yüzde 1 ile 1.5 arasında düşüş yaşandı. Bunun yanı sıra Ağustos’ta business (iş) veya first (birinci) sınıfta seyahat eden yolcu sayısı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9.1 arttı. Ekonomi sınıfı yolcu sayısında ise yüzde 6.2’lik artış kaydedildi.

Yaklaşık 230 üyeye sahip IATA, geçen yıla kıyasla bu sene üst sınıf yolculuğa olan talebin yüzde 17 arttığını belirtti. Fakat IATA, bu artışın yüzde 99’unun bu yılın ilk çeyreğinin sonlarına doğru görüldüğünü vurguladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havacılık, Havacılık sektörü, IATA, IATA Acenteler, IATA HAberleri, IATA Hava Sektörü, Uluslararası Hava Taşımacılığı, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları