Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hz. Mevlana’nın 802. doğum yıldönümü etkinlikleri 23 Eylül’de başlıyor

16 Eylül, 2009 | 15:50

Sema Gösterisi Her yıl Konya’ya binlerce turistin gelmesini sağlayan Hz. Mevlana’nın doğum yıldönümü etkinlikleri 23 Eylül’de start alıyor.

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, Hz. Mevlana’nın 802. doğum yıldönümü etkinlikleri kapsamında icra edilecek Mistik Müzik Festivali yanında iki konferans, bir panel ve iki sergi de yer alacağını belirterek, “Etkinlikler, Prof. Dr. İskender Pala’nın ‘Hz. Mevlana ve Doğuş’ konferansıyla başlayacak. Diğer konferans ise Dr. Faik Özdengül tarafından verilecek. Mistik Müzik Festivali’nde 7 ülkeden 8 grup konser verecek. Özellikle etkinliklerin son gününde Konya Sanayi Odası Avrupa Birliği Bilgi Bürosu ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz Hz. Mevlana Düşüncesi ve Avrupa Birliği Değerleri konulu panel hem katılımcıları, hem de konuşmacıları bakımından son derece önemli bir çalışma. Bu panelin hemen akabinde Afganistan Büyükelçisi Masood Khalili, Uluslarası Mevlana Vakfı Başkan Yardımcısı Esin Çelebi Bayru ile A.Refik Kutluer’in katılacağı Türkçe, İngilizce, Farsça Hz. Mevlana’dan Şiirler programı, ardıdnan dünyaca ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer’in flüt konçertosu var” dedi.

Mustafa Çıpan, Mistik Müzik Festivali’nin amacı ile ilgili olarak ise, “Festivalin amacı, hangi dine ve inanışa mensup olursa olsun nitelikli mistik müzik üreten grupları davet etmek, onların mistik müzik anlayışlarını, icra ettikleri müzik vasıtasıyla öğrenmek ve sekiz grubu birbirleriyle mukayese etmek suretiyle bir değerlendirme yapabilmek. Mistik Müzik Festivali herkese açık. Her dinden, her ırktan insanları davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Esin Çelebi Bayru, Konya, Konya Haberleri, Konya Turizmi, Masood Khalili, Mevlana, Mevlana Doğum Yıldönümü Etkinlikleri, Mevlana Turları, Mistik Müzik Festivali, Mustafa Çıpan, Refik Kutluer, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları