Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hyatt Regency oteli Doğuş grubunun oldu

31 Mart, 2010 | 23:56

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2 kez ihaleye çıkardığı Hyatt Regency Otel, 208 milyon TL ile Doğuş grubunun oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde olan Şişli Harbiye Mahallesi’nde yer alan 14 bin 793 metrekare arazi üzerindeki, 360 odalı 5 yıldızlı Hyatt Regency Oteli, Kasım 2009’da satışa çıkartıldı.

Belediyenin 150 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkardığı otel ve arazi ihalesine, otelin 21 yıl daha kullanım hakkı bulunan Doğuş Holding’e bağlı Göktrans A.Ş. girdi ve 150 milyon 500 bin TL teklif verdi.

Ancak Belediye değeri düşük bulduğu için satış gerçekleşmedi. Arazi ve otelin satışı için bu yıl yeniden ihaleye çıkıldı. Büyükşehir Belediyesi, muammen bedeli 207 milyon TL olarak belirledi.

Encümen Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk, şirket temsilcilerine artırım yapıp yapamayacaklarını sorması üzerine, şirket yetkilileri otelin fiyatının 5 ayda 57 milyon TL arttığını belirterek sadece 500 bin TL artırabileceklerini söyledi.

Baştürk’ün “500 bin TL daha arttırın, satalım” teklifi üzerine, şirket yetkilileri fiyatı 208 milyon TL’ye çıkardı. Bunun üzerine Baştürk, “hayırlı olsun” diyerek ihaleyi sonuçlandırdı. İhaleyi alan şirketin KDV ödemeyeceği öğrenildi. İhaleyi Doğuş Holding Turizm Grubu Başkanı Doğan Günay da takip etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hyatt Regency, Hyatt Regency Doğuş Grubu, Hyatt Regency Oteli, Hyatt Regency Oteli Doğuş Grubu, Hyatt Regency Oteli Haberleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları