Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Huzuru Ildırı’da buluyorlar

11 Temmuz, 2016 | 10:47

ildiri-cesme Çeşme’ye bağlı olan ve Ildır olarak bilinen ancak yöre halkının “Ildırı” olarak üzerine basa basa düzelttiği bu güzel köy tatilde dinginliği sevenlerin akınına uğruyor.

Antik dönemde Erythrai olan ve bölgede oldukça geniş bir antik kente sahip olan Ildırı koruma altında. Son dönem dizi çekimlerinin de merkezi olan Ildırı’da daha önce ‘ Fatma Gül’ün suçu ne? ‘ ‘Kalbim Ege’de kaldı’ adlı dizilerin çekimleri yapılmıştı. Şu anda ise FOX TV’de yayınlanan Hayat Sevince Güzel‘in çekimleri bu bölgede yapılıyor.

Misafirlerimiz Ildırı’ya aşık oluyorlar!

Çeşme Ildırı Köyü’nde bulunan dört yıldızlı bir otelin CEO’su Ömer Efşin yaptığı açıklamasında, “Ildırı’ya gelen tüm misafirlerimiz buraya adeta aşık olmakta ve alışkanlık yapmakta. Burası bir sayfiye yeri değil. Adete deniz ile bütünleşmiş durumdayız. Burası sadece deniz de değil. Burada aynı zamanda kültür ve tarih var. Burada bir Enginar var. Ildırı’ya geldiğinizde balığı, enginarı ve buradaki tarihi yaşamazsanız Ildırı’yı da yaşamamışsınız demektir. Burada İyonya’nın 11 kentinden birisi olan Erythrai antik kenti yer alıyor. Burası o kadar önemli bir yer ki, o dönem dünya deniz ticaretinin çok önemli bir bölümü burada gerçekleşmiş. Ayrıca burası kahin kadınlar şehri. Kış döneminde bile bir İzmirli olarak hafta içerisinde, hafta sonu gelse de buraya gelsem ve bu huzuru temiz havayı solusam diye düşünüyorum. Birçok İzmirli de artık burasını keşfetmiş durumda. Burasının kıymeti değeri ancak burada yaşanarak ve görerek bilinebilir” dedi.

Ildırı doğal SİT alanı…

Ömer Efşin Ildırı’nın arkeolojik İT olduğuna dikkat çelerek “Güzel Ildırı’mız aslında hem doğal hem de Arkeolojik SİT alanı. Burada AVM’lere, konut alanlarına, toplu konutlara rastlayamazsınız. Burada bunlar yok, sadece doğa var. Burada insanlar tamamen huzuru yaşıyor. Geçmişten bugüne geldiğimiz vakit baktığınızda Ildırı çok fazla tanınmayan bir yerdi. Alaçatı’nın Çeşme’de artan ivmesi ile birlikte insanlar hep beraber bir yerde buluşmaktan sıkıldıkları için kendilerini buraya atmaya başladılar. Bu da buraya geldiklerinde onların burada huzuru bulmalarına sebep oldu. Bu açıdan Ildırı’ya herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Halil ÖNCÜ-ÇEŞME-ILDIRI

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çeşme, Çeşme Otelleri, Çeşme tatil, Ildırı, İzmir Çeşme, ıldır, Tatil, Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları