Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hükümetten Vize Serbestisi Açıklaması

14 Nisan, 2017 | 14:42

Hükümetten Vize Serbestisi Açıklaması

Hükümetten Vize serbestisinin hayata geçirilmesine dair bir açıklama daha yapıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, vize serbestisi ve geri kabulün bir paket olduğunu belirttiği konuşmasında “Türkiye’nin bu konulardaki önerilerine AB’den olumsuz cevap gelirse, tüm anlaşmaları gözden geçirme veya askıya alma hakkı var” dedi.

Vize serbestisinin hayata geçirilmesi için AB’nin terörle mücadele kanunu ve dört başka kriterde daha Türkiye’den adımlar beklediğini ifade eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin terörle mücadele kanununda değişiklik yapmasının söz konusu olmadığını belirttiği için henüz AB ile vize serbestisi konusunda bir mutabakat sağlanamadığını söyledi.

Referandumun ardından Türkiye’nin bu konularda hangi adımlar atmayı planladığını yazılı olarak AB’ye ileteceğini belirten Mevlüt Çavuşoğlu, “Göç anlaşması, vize serbestisi ve geri kabul bir pakettir. AB’den önerilerimize olumsuz cevaplar alırsak, tüm anlaşmaları gözden geçirmek ya da askıya almak hakkımızdır” şeklide konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Vize serbestisi, vizesiz avrupa,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları