Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Housekeeping önemini vurguladılar

23 Ekim, 2017 | 13:29

Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği ( HOTED ) Alanya 132’inci eğitim seminerini gerçekleştirdi.

Kuruluşundan bu yana Housekeeping ( kat hizmetleri ) camiasına yönelik gerçekleştirmiş oldukları eğitim, etkinlik ve faaliyetleriyle adından sıkça söz ettiren, turizmin en aktif sivil toplum kuruluşlarından biri olan Hoted, 20 Ekim 2017 tarihinde Sultan Sipahi Resort Hotel’in ev sahipliğinde dikkat eksikliği ve etkili iletişim konulu 132’inci eğitim seminerini gerçekleştirdi.

Grand Okan Otel müdürü Amanda Özsoy ve Sultan Sipahi Otel yönetim kurulu üyesi Murat Sipahioğlu ve Housekeeperlar’ın yanısıra çok sayıda davetlinin katıldığı seminerde Psikiyatrist Uzman Doktor Mustafa Erkan Dikkat eksikliği ve etkili iletişim konularını işledi. Seminerin açılış konuşmasını ise dernek başkanı Tarık Saylar yaptı.

Saylar, ‘’ Sultan Sipahi Resort Hotel yönetim kurulu üyesi Sayın Murat Sipahioğlu başta olmak üzere, eğitimci konuğumuz, Doktor Mustafa Erkan’a, bu geceye ev sahipliği yapan üyemiz Hk müdürü Huriye Ceylan’a, derneğimize destek ve katkılarını esirgemeyen tüm dostlarımıza teşekkür eder, saygı ve şükranlarımızı sunarız. Uluslararası Housekeepıng olimpiyatlarımız dahil, eğitim, etkinlik ve faaliyetlerimiz her zaman olduğu gibi tüm hızıyla devam ediyor’’ dedi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Hoted ’in kurucu üyesi, onursal başkanı ve başdanışmanı Executive Hk müdürü Hakan Halit Yeni adeta ateş püskürdü. Yeni, iki yıllık araştırmalarının sonunda ortaya çıkan sonuçları açıkladı ve konuşmasına şöyle devam etti.

SAHİL TURİZMİNDE HOUSEKEEPING CAN ÇEKİŞİYOR

‘’ Bu gün sizlere son iki yıldır yaptığımız araştırmalar sonucunda ortaya çıkan Housekeepıng camiasının ortak sorunlarından bahsedeceğim. Öncelikle Türk turizminde housekeepıng’i 12 ay, yani Yaz kış olarak adlandırdığımız şehir otelciliği ve 6 aylık, sadece yaz olarak adlandırdığımız sahil otelciliğini birbirinden kesin olarak ayırmamız gerekiyor.

Özellikle çalışanlar konusunda sürdürülebilirlik, tercih edilirlik, eleman temini, istikrar ve verimlilik konularında birinde hepsi var, diğerinde ise hiç biri yok. Bu bağlamda sahil otelciliğinde Housekeeping, yani kat hizmetleri camiası Türk turizm tarihinde resmen can çekişmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Grand Okan, Hotel, Housekeeping, Mustafa Erkan, Sultan Sipahi Resort Hotel,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları