Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hong Kong Havayolları ‘ndan A380 siparişi

14 Haziran, 2011 | 10:53

Hong Kong Havayolları uçuş ağını genişletmeye devam ederken, gelecek hafta düzenlenecek olan 2011 Paris Air Show’da Airbus’ın dev jeti A380 siparişi vereceğini duyurdu.

AirNews Times ‘ın haberine göre, Hong Kong Havayolları sözcüsü, Eva Chan “Üst düzey yöneticilerimiz Airbus A380 Superjumbo uçaklarının alınıp alınmayacağı ya da kaç adet olacağı konusunda henüz bir karara varmış değiller, sipariş talebi taşıyıcı bir firma aracılığı ile ya da niyet mektubu şeklinde anlaşma duyurularak olabilir” şeklinde konuştu.

A380 Airbus’ın satın alınması ile birlikte Çin’de en büyük ikinci taşıyıcı olan Hong Kong Havayolları’nın profilini yükselteceği düşünülüyor. Ama henüz A380 uçaklarının filoya katılıp katılmayacağı belli değil.

Çin’de Airbus A380 siparişi veren tek havayolları olan Çin havayolları ilk 5 Airbus uçağını Eylül ayında, diğerlerini de Kasım ayında alacak.

Cathay Pacific Havayollarının en büyük rakibi olan Hong Kong Havayolları hava taşımacılığının küresel açıdan başarılı bir ekonomik iyileşme göstermesi ile geçtiğimiz yıllarda hızlı bir büyüme kaydetti.

Hong Kong Havayolları ağırlıklı olarak kısa menzilli bölgeler olmakla birlikte Asya’ya, Tayland da Phuket’e, Çin’de Sanya’ya, Japan’nın Osaka bölgelere hizmet vermektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A380 uçakları, Çin havayolları, Hong Kong, Hong Kong Havayolları, Hong Kong Havayolları sipariş, Hong Kong Havayolları uçak, Hong Kong Havayolları uçuş, Hong Kong Havayolları Uçuşu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları